Про це заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель в інтерв'ю Politico на полях засідання Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, передає "Європейська правда".
Президент Євроради наголосив, що ЄС має продемонструвати "відкритість для тих, хто не хоче стати інструментом Кремля".
Мішель підкреслив, що оголошення путіним про часткову мобілізацію на початку цього тижня змінило динаміку війни.
Глава Євроради зазначив, що відкритий для консультацій з колегами з ЄС щодо росіян, які тікають від мобілізації.
"В принципі, я думаю, що … Європейський Союз [має] приймати тих, хто знаходиться в небезпеці через свої політичні погляди. Якщо в росії людям загрожує небезпека через їхні політичні переконання, тому що вони не виконують цього божевільного рішення Кремля розв'язати цю війну в Україні, ми повинні це враховувати" – заявив він.
"Я згоден з думкою, що ми повинні дуже швидко співпрацювати і скоординуватись, тому що це новий факт — ця часткова мобілізація", додав Мішель.
Коментарі президента Євроради були зроблені напередодні зустрічі послів ЄС у понеділок.
Вона була організована в рамках Інтегрованого реагування на політичну кризу ЄС (IPCR). Це механізм, який дозволяє швидко та скоординовано приймати рішення на політичному рівні ЄС під час кризи.
Питання про те, чи дозволяти росіянам шукати притулку в Європі, є складним. Цього місяця Європейський Союз погодився призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з росією.
Це відбулося після того, як кілька країн виступили проти відпочинку громадян росії в Європі, коли уряд путіна веде війну в Україні.
Але оскільки громадяни росії зараз стоять у чергах, щоб залишити країну, ЄС стикається із закликами відкрити свої кордони.
Посли, ймовірно, обговорять варіанти, які можуть бути доступні ЄС, на зустрічі в понеділок. Серед можливостей є те, що Євросоюз міг би надати гуманітарний статус деяким прибулим громадянам росії, а не статус біженця.
Хоча в березні ЄС вперше в історії активував спеціальну Директиву про тимчасовий захист.
Вона дає можливість українцям право жити і працювати в Євросоюзі протягом певного періоду часу. Та навряд чи така схема буде запроваджена для росіян.
Зокрема, країни Балтії і Польща стурбовані тим, що відкриття дверей для росіян може дозволити пропутінським оперативникам потрапити до ЄС.
Фінляндія закрила свої двері для російських туристів у п'ятницю після того, як останніми днями різко зросла кількість людей, які прибувають на фінсько-російський кордон.
Проте уряд Німеччини заявив, що готовий прийняти російських інакомислячих, які зазнають серйозних утисків.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Ірландії Міхол Мартін заявив, що його країна розгляне можливість допуску на свою територію громадян росії, які тікають від мобілізації.
Водночас Німеччина хоче протягом наступних кількох тижнів досягти спільної лінії на європейському рівні щодо роботи з росіянами, які відмовляються від військової служби "з міркувань совісті".
Данія на поточний рік вже зарезервувала 135 мільйонів євро для подальших закупівель за "данською моделлю",… Читати більше
Сполучені Штати Америки виділяють Україні новий пакет військової допомоги на 500 млн доларів. Про це… Читати більше
Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні у форматі "Рамштайн" заявив, що Україна робить… Читати більше
Армія російської федерації 9 січня завдала авіаудару по Херсону. Внаслідок ворожої атаки є влучання і… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський 9 січня прибув на військову базу Рамштайн у Німеччині, де візьме… Читати більше
У найближчі місяці великий багатоквартирний будинок в місті Тростянець на Сумщині буде забезпечений теплом з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.