Про це йдеться у тексті указу.
Олексій Макеєв наразі є спецпредставником МЗС України щодо санкційної політики і член міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола. На дипломатичній службі він з 1996 року, за цей час працював у тому числі у Берліні та Берні.
47-річний Макеєв упродовж тривалого часу був політичним директором Міністерства закордонних справ України, а до Берліна у жовтні він вирушить з посади спеціального представника МЗС України з питань санкційної політики, повідомляє Der Spiegel.
Макеєв, згідно з офіційною біографією на сайті МЗС, народився 1975 року в Києві. Освіту здобував в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Кар'єру дипломата Макеєв розпочав 1996 року. Працював у посольствах України у Швейцарській Конфедерації та Федеративній Республіці Німеччина. Спеціалізується на проблематиці міжнародної безпеки та аналізі зовнішньополітичних процесів.
У 2014–2020 роках обіймав посаду політичного директора МЗС України, після цього був призначений спецпредставником міністерства із санкційної політики.
Макеєв вільно володіє німецькою та англійською мовами, спілкується іспанською та французькою.
"Як і Мельник, Макеєв дуже добре розмовляє німецькою мовою – і, як і Мельник, вже вміє ставити вимоги. В межах дискусії про візи для росіян Макеєв сказав: "Заборона на туристичні візи для росіян є дуже важливою, оскільки посилює соціальний тиск на уряд у Москві", – пише Der Spiegel.
Тож Макеєв, зважаючи на все, продовжить лінію свого попередника. Принаймні, сам Мельник у цьому анітрохи не сумнівається. В інтерв'ю Der Spiegel у серпні наразі чинний посол України в Німеччині сказав: "Можливо, мій наступник хотів би бути милішим і симпатичнішим, поводитися спокійніше, як того хочуть усі дипломати і що насправді є частиною їхньої роботи. Але зрештою мій наступник не матиме іншого вибору, крім як обстоювати наші інтереси твердо й чітко".
Нагадаємо, 9 липня президент Володимир Зеленський звільнив Андрій Мельника з посади посла України у Німеччині. Мельник очолював дипломатичне представництво України в Німеччині вже вісім років, тоді як посли зазвичай повертаються з країни через чотири, щонайбільше шість років.
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.