Подання фракції консерваторів називалося "Захистити мир і свободу в Європі – рішуче підтримати Україну важким озброєнням зараз", передає "Укрінформ".
Найбільша опозиційна фракція закликала федеральну владу підтримати Україну в боротьбі із загарбницькою війною росії із застосуванням важкого озброєння.
"Україна має бути негайно суттєво та додатково оснащена, у тому числі, важкою західною технікою", – йдеться у поданні.
На думку консерваторів, уряд має "негайно видати ліцензію на експорт в Україну бойових танків, бронетранспортерів і бойових машин піхоти із промислових складів", а також "важкого озброєння, зокрема бойових броньованих машин та далекобійної артилерії зі складів Бундесверу".
Член ХДС/ХСС Флоріан Хан підкреслив: "допомога потрібна саме зараз, коли путін оголосив мобілізацію. Зараз потрібна генеральна мобілізація підтримки України".
Він зазначив, що Україна потребує більше зброї і Німеччина може дати більше.
Його колега по фракції Йоган Давід Вадефуль нагадав, що Бундестаг уже голосував за надання Україні важкої зброї 28 квітня, але танки так і не надаються. За словами політика, Німеччина може негайно передати Україні "тризначну цифру" одиниць бойових броньованих машин Marder без шкоди для обороноздатності Бундесверу.
Передачу Marder підтримує і депутатка від Вільної Демократичної партії (яка входить в правлячу коаліцію), голова комітету з оборони Агнес Штрак-Циммерманн.
"Ми як вільні демократи, тримаємося думки, що за нинішніх військових обставин, коли ЗСУ шматок за шматком повертають свою територію, ми повинні передати Україні, принаймні, БТР Fucks і бойові броньовані машини Marder, а якщо буде потрібно – і танки Leopard", – заявила вона.
Щоправда, не всі в правлячій коаліції поділяють позицію Штрак-Циммерманн щодо бойових танків і машин пехоти.
Один з керівників фракції "Зелених" (які також входять в парламентську більшість) Омід Нуріпур назвав оголошення мобілізації в рф поганою новиною для миру в Європі. Це, за його словами, свідчить про підготовку росії не до мирних переговорів, а до ведення затяжної війни, але також те, яким великим є тиск на путіна та кремль на тлі досягнень ЗСУ.
"Мужність українців не треба недооцінювати, її треба підтримати; наша солідарність з Україною має залишатися непохитною",- закликав депутат, заваживши, що західні партнери повинні мати довготерпіння з урахуванням того, що відбувається у кремлі.
Загалом, під час обговорення представники 4 з 6 фракцій парламенту висловилися за подальшу підтримку України.
Праві та ліві традиційно заявили, що війна в Україна не є війною німців і ФРН не повинна дати втягнути себе в війну. Один з очільників правопопулістської "Альтернативи для Німеччини" навіть заявив, що не можна допустити, щоби путін програв війну, адже "ядерна держава не потерпить поразки".
Рішення проголосувати в четвер не вдалося, питання було передано в комітет у закордонних справах для подальшого обговорення.
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.