Генсек НАТО прокоментував наміри росії провести “референдуми” в Україні

Генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав наміри рф провести на тимчасово захоплених українських територіях фальшиві "референдуми" подальшою ескалацією війни проти України і закликав міжнародну спільноту посилити підтримку України.

Про це Столтенберг написав на своїй сторінці у Tвіттері.

"Фальшиві референдуми не мають легітимності і не змінюють природу агресивної війни росії проти України. Це – подальша ескалація у путінській війні", – йдеться у повідомленні.

З огляду на це генеральний секретар заявив, що "міжнародна спільнота повинна засудити це кричуще порушення міжнародного права та посилити підтримку України".

Довідка

російські ЗМІ пишуть, що на захоплених територіях Херсонської та Запорізької областей України окупаційні адміністрації вирішили провести "референдуми про приєднання до росії".

"Референдуми про приєднання до росії" на тимчасово окупованих територіях України відбудуться з 23 по 27 вересня", – повідомляє "Медуза" з посиланням на два джерела, наближені до адміністрації президента росії.

голова держдуми рф в'ячеслав володін раніше виступив за прийняття тимчасово захоплених територій Донецької та Луганської областей України до складу росії.

російські ЗМІ також повідомили, що на тимчасово захоплених територіях Херсонської та Запорізької областей України окупаційні адміністрації вирішили провести "референдуми про приєднання до росії".

Міністерство закордонних справ України заявило, що "референдуми" не матимуть жодних юридичних наслідків.

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак назвав погрози провести "референдуми" на тимчасово захоплених територіях України "наївним шантажем" і зазначив, що вони свідчать про страх розгрому рф.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Свіжі дописи

  • Новини

На Берлінале українська команда фільму “Стрічка часу” розгорнула прапор з підписами військових

На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Не тільки ракета “Трембіта”: на виставці озброєнь вперше показали дрон “Булава” та іншу сучасну техніку

Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

На переговори зі Сполученими Штатами вже сьогодні поїдуть Єрмак та Свириденко

23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Талліні з нагоди третьої річниці вторгнення рф в Україну відбувся мітинг

Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

ЗМІ: Зеленський визначив склад армійських корпусів та призначив командирів

Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Абсолютна більшість українців погоджується на припинення вогню лише за умови гарантій безпеки, – результати опитування

Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.