В Україні почали виготовляти бронежилети для дітей: як працює це рішення
Їх використовуватимуть для евакуації. Вже днями перші 30 штук відправили у Донецьку область.
Про це пише Укрінформ.
У чому проблема?
Щодня в Україні проходить евакуація дітей, які проживають або в зоні бойових дій, або ж там, де є часті обстріли російської армії. Шлях евакуації буває складним, але все-таки важливо зберегти життя та здоров'я дитини.
Яке рішення?
Львівський оборонний кластер почав виробляти дитячі бронежилети. Вже виготовили першу партію, бронежилети призначені для захисту дітей під час евакуації з гарячих точок. Вони мають захищати від небезпечних уламків і пістолетних куль. Вже днями перші 30 штук відправили у Донецьку область.
Як це працює?
"Ми отримали запит від управління Національної поліції, яке займається евакуацією населення, в тому числі дітей, із зон ведення активних бойових дій. Ми зробили перші зразки, показали, обговорили з ними зразки. Вага дитячого бронежилету до двох кілограмів. Є три розміри для дітей різного віку. Загалом їх запит наразі – 500 одиниць. Зараз шукаємо партнерів, щоб закупити всі матеріали, бо вони недешеві", – розповів Юрій Федоров, заступник голови правління Львівського оборонного кластера.
Вартість комплекту з бронежилета і шолома – близько 500 ₴, а матеріали для його виготовлення Львівський оборонний кластер імпортує.
Зі слів Федорова, якщо говорити про технічну складову, то це звичайний протиуламковий бронежилет, який виготовлений з надвисокого молекулярного поліетилену, тобто м'який балістичний захист. Від дорослого він відрізняється, в першу чергу, вагою, дизайном і зроблений так, щоб його було зручно одягати та знімати дитині. Має яскраві кольори, світловідбивні стрічки. У планах – додати GPS-маячок, щоб можна було знати, де знаходиться малеча.
Фото: Львівський Оборонний Кластер