Про це канцлер ФРН Олаф Шольц заявив під час спілкування з роботодавцями в Берліні, передає "Укрінформ".
"Відмова від підтримки України не принесе миру, навпаки. Той хто — а я часто це робив — розмовляє з путіним, знає про його великоруські мрії. Про це він пише статті та виступає з промовами", – сказав Шольц.
Він провів аналогію зі Західним Берліном, який вільний світ не "здав" під час "холодної війни", а допомагав йому всіма силами через знаменитий повітряний міст, інакше сам став би жертвою.
"І тому ми сьогодні не можемо і не повинні віддавати Україну", – підкреслив канцлер.
Своєю жорстокою загарбницькою війною володимир путін загрожує свободі та життю мільйонів українців і в той же час імперіалізм путіна загрожує знищити європейський мирний порядок – фактично весь заснований на правилах світовий порядок останніх десятиліть, тому демократичні країни, серед них ФРН, солідарні з українцями, підкреслив глава уряду.
Шольц подякував роботодавцям, німецькому бізнесу за те, що вони попри всі труднощі з розумінням ставляться до необхідності безпрецедентних санкції проти путінської росії — санкцій, які працюють. Він розповів про заходи, яких вживає держава для забезпечення нормальної роботи промисловості, зокрема, забезпечення енергоносіями.
«Ми добилися незалежності від поставок вугілля… Ми переконалися, що ми стали незалежними від імпорту нафти… Водночас ми думаємо, як зробити так, щоб ми стали незалежними від імпорту газу з росії», – сказав політик.
Диверсифікація джерел і шляхів газового імпорту відбувається, за його словами, «з максимальною швидкістю». Зокрема, в січні наступного року запрацює перший із нових LNG-терміналів, а трубопровідні з'єднання будуть побудовані та розширені, а наприкінці наступного року, ймовірно, буде створено умови для прийняття скрапленого газу принаймні в чотирьох місцях, що покладе край залежності від російського газу.
«Після всіх приготувань можна зараз і в цій ситуації сказати: напевно, цю зиму ми переживемо», – пообіцяв канцлер.
Водночас він визнав, що проблемою залишається суттєве підвищення цін на енергію, і поінформував, що було прийняте рішення про зміну ринку електроенергії, тепла та газу, адже завданням буде забезпечити, щоб ціни знову впали.
Зустріч канцлера з керівниками компаній проходила на непрацюючому сьогодні аеродромі «Темпельгоф», який відіграв особливу роль під час блокади Західного Берліна. Авіапостачання міста життєво необхідним продовольством і пальним «повітряним мостом», що з'єднав Західний Берлін з іншими західнонімецькими містами, тривало з 26 червня 1948 року по 12 травня 1949 року. Тоді літаки злітали та сідали у Темпельгофі кожні 90 секунд.
Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше
Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше
У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше
Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше
В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.