fbpx
Сьогодні
08:50 12 Вер 2022

USAID та UNFPA посилюють надання соціально-психологічної підтримки для постраждалих від гендерно зумовленого насильства в Україні

English version here

В кінці липня, 60 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги почали надавати допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства в Україні.

Мобільні бригади функціонують за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, та завдяки фінансовій підтримці Бюро гуманітарної допомоги USAID. Бригади надають безоплатну соціально-психологічну допомогу постраждалим від насильства у місцевих громадах та внутрішньо переміщеним особам, які залишили домівки через бойові дії.

Доступ до підтримки та допомоги від фахівців є критично важливим у випадках, коли люди не мають можливості знайти контакти потрібної служби на новому місці, чи не мають засобів дістатись наявних сервісів допомоги. Тому психолог/-ня та соціальний працівник/-ця мобільних бригад готові проконсультувати телефоном або приїхати за викликом там і тоді, коли це буде зручно чи необхідно постраждалим.

Гендерно зумовлене насильство, включно з домашнім насильством, є одним із найсерйозніших порушень прав людини у світі. В Україні ця проблема загострюється певною культурою мовчання, спричиненою, зокрема, упередженням, що постраждалі самі винні у скоєному. З 2015 року UNFPA працює над розвитком комплексної національної системи реагування та запобігання домашньому та гендерному насильству в Україні.

«Ми прагнемо забезпечити емоційний, фізичний, правовий захист і комфорт кожному постраждалому. Наші мобільні бригади розміщені в місцевих громадах, де потреба в послугах є найбільшою», – сказав пан Мустафа Ельканзі, Старший координатор з надзвичайних ситуацій /заступник представника UNFPA в Україні.

В межах гуманітарного реагування UNFPA у координації з Офісом Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України активно працює над створенням мережі соціально-психологічної допомоги для усіх, що постраждали від насильства по всій країні.

Наразі українці можуть скористатись послугами 101 мобільної бригади у 56 містах та громадах України завдяки фінансовій підтримці урядів США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Великої Британії, а також CERF (Central Emergency Response Fund), Гуманітарного Фонду для України (UHF) та Програми ООН з відновлення та розбудови миру, що фінансується Європейським Союзом.

Діяльність бригад можлива завдяки співпраці з місцевими органами влади та партнерами з громадського сектору: ГО «Віра, Надія, Любов», Благодійний фонд «Посмішка ЮА», Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива», Благодійний фонд «Butterfly», ГО «Інноваційні соціальні рішення» та ГО «М.АРТ.ІН-клуб».

Контакти усіх мобільних бригад доступні за посиланням: https://ukraine.unfpa.org/uk/PSS_mobile_team

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: