Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на 17-ій зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), цитує Рубрика.
Зазначимо, що це остання частина обіцяної допомоги на загальну суму 9 млрд євро.
Як наголосив Шмигаль, українська сторона постійно обговорює з Європейською комісією внесок Євросоюзу у підтримку України.
"Ми зараз буквально до кінця цього місяця очікуємо 5 млрд євро макрофінансової допомоги, це кредит.
І також друга частина цього 8 млрд траншу — 3 млрд євро в жовтні, які будуть надані Україні у вигляді грантової підтримки", розповів прем'єр-міністр.
Він наголосив, що для швидкого відновлення потрібна сума близько 17 млрд доларів.
Урядовець підкреслив, що Україна звітує "про кожен витрачений долар і євро". На сьогодні загальний збиток від російського вторгнення оцінюють у 340 млрд доларів.
Довідка
Нагадаємо, 9 вересня Рада ЄС схвалила виділення Україні 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги.
Це все частини пакета у 9 мільярдів євро, який у ЄС захотіли надати Україні ще в травні. Києву планують дати гроші в кредит зі строком погашення через 25 років і фактично без відсотків.
Утім, країни ЄС досі не могли домовитися, як саме фінансувати цю допомогу, тому дотепер Україні виділили лише 1 мільярд євро.
Що відбувається з економікою України?
У травні президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна в умовах війни потребує щомісяця 5-7 мільярдів доларів міжнародної підтримки.
У липні в Нацбанку повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення Україна вже отримала від міжнародних партнерів майже 13 мільярдів доларів фінансової допомоги.
А в серпні Україна отримала ще 4,7 мільярда доларів допомоги, завдяки чому її міжнародні резерви зросли на 13,6% і тепер становлять 25,4 мільярда доларів.
У Нацбанку кажуть, що поточний обсяг міжнародних резервів дозволить Україні фінансувати імпорт упродовж 4 місяців. Цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
Міністерка економіки Юлія Свириденко наприкінці серпня розповідала, що економіка України має стабілізуватися 2023 року.
Свириденко сказала, що чинні прогнози щодо валового внутрішнього продукту у 2023-му варіюють від подальшого скорочення на 0,4% до зростання на 15,5% після прогнозованого скорочення на 30-35% цього року.
Російські окупаційні війська не мають достатньої кількості сил та засобів для форсування Дніпра в Херсонській… Читати більше
Фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2, який зʼєднує Фінляндію… Читати більше
У Києві затримано ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за… Читати більше
З грудня для працівників сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України стартували групові тренінги у… Читати більше
Бажаєте заряджатись енергією з кожним ковтком? Готові розпочати ранок з найсмачнішої кави? Століттями люди смакують… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Про це пише… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.