У Великій Британії відбудеться церемонія проголошення Чарльза ІІІ монархом
10 вересня в Сент-Джеймському палаці Чарльз III буде офіційно проголошений королем
Про це повідомляє BBC.
У британії наразі прапори, приспущені на знак жалоби за покійною королевою.
Проте їх здіймуть на повну щоглу після Ради престолонаслідування, яку вперше транслюватиме телебачення.
На Раді, яка розпочнеться о 10.00, король зробить особисту заяву про смерть королеви та дасть клятву зберегти церкву Шотландії – адже в Шотландії існує розподіл влади між церквою та державою.
Серед присутніх буде Камілла, дружина Чарльза, яка тепер має титул королеви-консорта, і син короля Вільям, новий принц Уельський.
Перше публічне проголошення короля має відбутися з балкону Friar Court палацу Сент-Джеймс у Лондоні об 11.00, цей момент зазвичай супроводжується багатовіковою феєрією, коли трубачі грають фанфари та стріляють салютом у Гайд-парку та в Лондонському Тауері.
Хвиля подальших проголошень пройде по всій Британії до неділі. Після проголошення прапори знову будуть приспущені на знак жалоби.
Нагадаємо, що 73-річний Чарльз автоматично став монархом після смерті королеви в четвер.
Тому сьогоднішні процедури є конституційною формальністю щодо визнання його суверенітету.
Зазвичай такі церемонії відбувалися протягом 24 годин після смерті суверена, але пізнє оголошення про смерть королеви означало, що їх неможливо було організувати вчасно у п'ятницю.
Як повідомляла Рубрика, новий король Великої Британії Чарльз III у п'ятницю виступив із першим телевізійним зверненням до нації. Він пообіцяв продовжувати шлях Єлизавети у поважанні традицій.
Як повідомляла Рубрика, в четвер, 8 вересня, у віці 96 років у шотландському замку Балморал померла королева Великої Британії Єлизавета II.
У Великій Британії, а також усіх країнах Співдружності Націй розпочалася десятиденна жалоба.
Новий король Британії взяв ім'я Чарльза ІІІ.
Він став найстарішим монархом в історії Британії, що коли-небудь сходив на престол.
У початковій редакції новини була вирокистана "традиційна" версія написання монаршого імені Карл, що вживалася також щодо попередніх монархів Карла І та Карла ІІ (таку спершу використала також українська служба BBC).