Новини

У Львові працює меблева компанія, яка забезпечує себе та тисячі сімей енергією з відходів: навіщо це рішення

Обсягів енергії достатньо, щоб забезпечити потреби 8 тис. домогосподарств, тобто життєдіяльність містечка на 10–13 тис. населення.

Про це йдеться у дописі Біоенергетичної Асоціації України у фейсбуці.

У чому проблема? 

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну уряди країн та, український зокрема, вирішили позбуватись будь-яких зв'язків з країною-агресором. Найбільшою проблемою залишається імпорт російського газу. Також однією з проблем в Україні є правильна утилізація відходів.  

Яке рішення? 

Велика львівська компанія "Мебель‐Сервіс" генерує на власній біоТЕЦ теплову та електричну енергію з відходів від власного меблевого виробництва. Підприємство не тільки є енергонезалежним, а й реалізує надлишки виробленої енергії в загальну електромережу країни. Це перша на Львівщині біоТЕЦ, що працює на відходах від меблевого виробництва (деревній трісці).

Потужність об'єкта: 2,2 МВт електричних та 8,0 МВт теплових.

Як це працює?

Щодоби спалюється 110 тонн тріски і продукується 52 тис. кВт•год. електроенергії, з яких в електромережу потрапляє 45 – 47 тис. кВт •год, решта іде на внутрішні потреби.

Таких обсягів енергії достатньо, щоб забезпечити потреби 8 тис. домогосподарств, тобто життєдіяльність містечка на 10–13 тис. населення.

Усі процеси на станції є автоматизованими та управляються програмою.  Функціонування біоТЕЦ забезпечують 14 працівників, які обслуговують станцію.

Компанія мала у своєму розпорядженні територію, де були встановлені лінії деревообробки. Там знайшлося вільних від забудови 2 га землі саме для розміщення біоТЕЦ.

Оскільки тут уже було виробництво, то існувала вся необхідна енергетична інфраструктура. Місцерозташування прекрасне, оскільки значна частина палива для ТЕЦ виробляється поруч.

Довідково: Реалізувала проєкт австрійська компанія ICS ENERGIETECHNIK, яка спеціалізується на розробці та встановленні систем виробництва тепла та електроенергії з біомаси. Будівництво тривало близько року, а запуск проєкту відбувся влітку 2018 року. Кредитування об'єкта здійснив австрійський банк на вигідних умовах. Вартість проєкту становила 174 млн грн.

В Україну з Австрії були поставлені топка, паровий котел, пароперегрівач, економайзер та конденсатор турбіни, а також інше обладнання.

Фото: з фейсбук сторінки Біоенергетичної Асоціації України

Свіжі дописи

  • Новини

У столиці Грузії проходить черговий протест через закон про “іноагентів”

У неділю, 28 квітня, в Тбілісі проходить акція протесту проти законопроєкту про "іноагентів" під гаслом… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Старшокласникам викладатимуть курс “Агросфера”: навіщо це рішення

За сприяння Проєкт USAID "Економічна підтримка України"(Проєкт USAID) експерти громадської організації СвітОсвіт створили навчальний шкільний… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Уже понад 30 000 пакунків з екопідгузками відправлено українським малюкам

У різних куточках нашої країни уже понад 30 тисяч українських родин в межах спільного проєкту… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, який здобув два особистих “золота” на Євро

Спортсмен Ілля Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, що здобув два особистих "золота" на… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

У Вашингтоні пройшла акція на підтримку України: висадили соняшники під російським посольством

Українські активісти, дипломати, небайдужі громадяни США та інших країн третій рік поспіль висаджують перед посольством… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

П’єса-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською

"Лісова пісня" (Il canto della foresta) Лесі Українки вийшла італійською мовою. У найбільшому італійському видавництві… Читати більше

Sunday April 28th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.