ЗМІ: Україна отримає запрошення на перший саміт Європейської політичної спільноти
Україну запросять на перший саміт Європейської політичної спільноти, який відбудеться на початку жовтня у Празі
Про це, як пише Euractiv, журналістам заявив неназваний чиновник ЄС.
Як зазначають, перша зустріч на найвищому рівні нового форуму "ЄС+" має відбутися у Празі, адже Чехія нині головує в ЄС.
Засідання відбудеться напередодні неформальної зустрічі лідерів ЄС 7 жовтня.
"Незабаром будуть розіслані запрошення на саміт, який має відбутися 6-7 жовтня у Празі за участю лідерів шести західнобалканських країн. Очікується, що їх отримають лідери Норвегії, Швейцарії, Ісландії, Ліхтенштейну, Великої Британії, України, Молдови, Грузії, Туреччини, Вірменії, Азербайджану", – повідомив журналістам представник ЄС.
Ідею такого нового форуму подав президент Франції Еммануель Макрон.
"Нам потрібно створити те, що я назвав би європейською політичною спільнотою. Ця нова організація Європи дозволила би демократичним європейським країнам, які дотримуються наших ключових принципів, отримати нові можливості співпраці – політичної, безпекової, в енергетичній і транспортній сфері, інвестиціях, інфраструктурі, перетину кордонів.
Приєднання до неї не означало би обов'язкового приєднання до ЄС у майбутньому. Так само, вона не була би закритою для тих, хто вийшов з ЄС", – зазначив Еммануель Макрон.
Такий формат форуму надасть платформу для політичного діалогу та співробітництва, включаючи країни, які прагнуть вступити до ЄС.
А також мають можливість бути присутніми ті, які не мають такого наміру і залишаються поза блоком.
Основні теми саміту включатимуть війну росії проти України, енергетичну кризу та економічну ситуацію в Європі.
Під час переговорів із послами минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що новий європейський політичний форум збиратиметься кожні шість місяців.
Європейська рада на саміті в Брюсселі у червні схвалила запропоновану Францією ідею створення Європейської політичної спільноти.
Макрон підкреслював, що Європейська політична спільнота є доповненням, а не альтернативою процесу вступу до ЄС.