Про це йдеться у статті АР.
У статті зазначається, що росія, ймовірно, звернулася до КНДР, оскільки Північна Корея зберігає значні запаси снарядів, які є сумісними з російськими артилерійськими системами.
"Північна Корея може бути найбільшим джерелом сумісних застарілих артилерійських боєприпасів за межами росії", — сказав Джозеф Демпсі, науковий співробітник з оборонного та військового аналізу Міжнародного інституту стратегічних досліджень.
Він також додав, що запаси артилерійських снарядів Північної Кореї можуть перевищувати можливості російського ВПК по виробництву боєприпасів.
Згідно з оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Північна Корея має на озброєнні близько 20 тисяч артилерійських систем, включаючи реактивні системи залпового вогню – кількість, яку Демпсі описав як "значно більше, ніж у будь-якій іншій країні світу".
Лі Ілву, експерт Корейської оборонної мережі в Південній Кореї, сказав, що і Північна, і Південна Кореї, розділені вздовж найбільш укріпленого кордону в світі протягом більш ніж 70 років, зберігають десятки мільйонів артилерійських снарядів кожна.
За його словами, Північна Корея, швидше за все, продаватиме росії старіші снаряди, які вона хоче замінити на новіші для систем залпового вогню або складних ракет на своїх прифронтових військових базах.
Але старі артилерійські системи КНДР, які, ймовірно, постачатимуться в росію, мають репутацію низької точності.
Зокрема, Брюс Беннетт, старший експерт з безпеки каліфорнійської корпорації Rand, зазначив, що під час артилерійського обстрілу КНДР південнокорейського острова Йонпйон у 2010 році, внаслідок якого загинуло четверо людей, лише 80 із 300-400 одиниць снарядів, які випустила Північна Корея, вразили цілі.
"Це жалюгідна продуктивність артилерії. росіяни можуть отримати такий же досвід, що їх не дуже порадує", – сказав він.
Інший експерт, Лі Ілву, додав, що близько половини випущених збройними силами КНДР під час цього обстрілу снарядів впали у воду, навіть не досягнувши острова.
Що стосується можливості постачання Північною Кореєю росії більш точного озброєння, зокрема, балістичних ракет, то аналітик сеульського Інституту політичних досліджень Асан Янь Ук вважає таку ймовірність невисокою, оскільки, за його словами, КНДР вважає балістичні ракети вирішальними у своїй військовій стратегії щодо Вашингтона та Сеула.
Ще одним фактором, який може стати на заваді постачання Північною Кореєю росії балістичних ракет, є несумісність північнокорейських ракет з російськими пусковими установками, зазначив військовий експерт Сеульського форуму оборони та безпеки Шін Чонгву.
Загалом фахівці сходяться на думці, що закупівля росією озброєння та артилерійських снарядів у КНДР не зможе істотно змінити хід війни в Україні.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.