В Ірані двох ЛГБТ-активісток вперше в історії засудили до страти

Двох активісток-представниць ЛГБТ-спільноти в Ірані засудили до смертної кари. Їх звинувачують у пропаганді гомосексуалізму.

Зараз правозахисні організації закликають міжнародну спільноту чинити тиск на іранський суд, щоб той скасував вирок 31-річній Захрі Седдікі Хамедані та 24-річній Ельхам Чубдар, передає BBC News.

Вирок про страту у справі про "корупцію на землі" ухвалив суд у північно-західному місті Урмія. Таке звинувачення висувають тим, хто порушив закон шаріату країни. Про рішення суду Захрі та Ельхам повідомили під час ув'язнення в жіночому відділенні в'язниці Урмія.

Водночас звіт, отриманий правозахисною організацією Hengaw, свідчить про те, що жінок також звинувачують у "пропаганді християнства та спілкування зі ЗМІ, які виступають проти Ісламської Республіки".

ЛГБТ-активістка Захра Седдікі Хамедані

Захра Седдікі Хамедані була заарештована розвідувальними силами КВІР (Корпус вартових ісламської революції) 27 жовтня 2021 року на кордоні, коли намагалася потрапити до Туреччини, щоб отримати там притулок.

За словами жінки, протягом 53 днів вона зазнавала "інтенсивних допитів, що супроводжувалися словесними образами", і "погроз стратити або іншим чином заподіяти їй шкоду та позбавити опіки над двома її маленькими дітьми", пише Amnesty International.

Крім того, нині засудженій під час затримання відмовилися надавати доступ до адвоката.

У січні цього року Седдікі Хамедані постала перед прокурором Урмії, найбільшого міста Західного Азербайджану, і їй сказали, що її звинувачують у "поширенні корупції на Землі", зокрема через пропаганду гомосексуалізму, спілкування з ворожими ЗМІ та пропаганду християнства, повідомляє Amnesty.

Повідомляється, що перші два звинувачення пов'язані з публічним захистом Хамедані прав ЛГБТ у соціальних мережах та її появою у документальному фільмі BBC у травні 2021 року про жорстоке поводження з ЛГБТ-представниками у напівавтономному Курдистані Іраку, де вона жила.

Іранське законодавством розглядає одностатеві стосунки як кримінальний злочин, за який загрожує покарання від побиття до смертної кари. Водночас звинувачення у пропаганді християнства стосувалося носіння намиста з хрестом і відвідування домашньої церкви в Ірані кілька років тому, додають в Amnesty International. Правозахисники відзначають, що перед тим, як спробувати виїхати з Ірану, Хамедані записала відео, у якому сказала:

"Я хочу, щоб ви знали, який тиск витримуємо ми, ЛГБТ. Ми ризикуємо життям заради наших емоцій, але ми знайдемо своє справжнє "Я". Сподіваюся, що настане день, коли ми всі зможемо жити вільно в нашій країні. Я зараз подорожую до свободи… Якщо я цього не зроблю, то віддам своє життя за цю справу".

Про другу засуджену до страти, Ельхам Чубдар, правозахисники нічого не повідомили, проте заявили, що на вирок у тій самій справі очікує 52-річна Сохейла Ашрафі з Урмії, яка перебуває у жіночому відділенні центральної в'язниці Урмії.

Координатор німецької групи із захисту прав ЛГБТ 6Rang Шаді Амін у розмові з агентством AFP підтвердила винесення вироків. Організація дізналася про них ще минулого тижня, але чекала дозволу говорити про них із журналістами від родичів жінок.

"Тепер ми вимагаємо від уряду Німеччини та урядів інших країн чинити тиск на Іран", – заявила вона агентству.

За словами Амін, це перший в історії Ірану випадок, коли жінку засудили до смертної кари за її сексуальну орієнтацію.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Свіжі дописи

  • Новини

Шмигаль провів розмову з новим Прем’єр-міністром Ірландії: обговорили ракетні атаки та конфіскацію активів рф

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів розмову з новим Тішоком (Прем’єр-міністром) Республіки Ірландія Саймоном Гаррісом. Про… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

У Литві вважають, що про питання повернення українців призовного віку з-за кордону мають обговорюватися на рівні ЄС

Прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте вважає, що деякі питання повернення українців призовного віку в Україну мають… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Ракетний удар по Одесі: четверо загиблих, 28 поранених

Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Одесі збільшилась до чотирьох. Також відомо про 28 поранених,… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Німеччина передала великий пакет військової допомоги Україні: що входить

Німеччина відзвітувала про передачу нового пакета військової допомоги для України. Зокрема було передано додаткові засоби… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Генштаб: на Бахмутському напрямку українські оборонці відбили 27 атак ворога

Протягом доби ворог намагався атакувати позиції українських військових 93 разів. Внаслідок російських терористичних атак, на… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Зросла кількість постраждалих внаслідок російської ракетної атаки по Одесі: серед поранених – колишній депутат Ківалов

Сьогодні, 29 квітня, ввечері російська армія завдала ракетного удару по Одесі. Відомо про двох загиблих… Читати більше

Monday April 29th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.