Про це повідомляють росЗМІ.
Як зазначили, Горбачову було 91 рік, його не стало після складної та тривалої хвороби.
Зазначимо, що він хворів на цукровий діабет та мав проблеми з нирками.
Михайло Горбачов вже близько трьох років перебував на стаціонарі у Центральній клінічній лікарні в Москві.
Історичні дані
Нагадаємо, що 25 грудня 1991 року Генеральний секретар СРСР Михайло Горбачов пішов у відставку.
У 1953 році, після смерті Сталіна, під керівництвом Микити Хрущова розпочався період, відомий як десталінізація та "хрущовська відлига".
У 1970-х роках тимчасово припинилася "холодна війна" з США. Але після того, як Радянський Союз розпочав війну в Афганістані у 1979 році, стосунки з США знову загострилися.
Найліберальнішим лідером СРСР став Михайло Горбачов. Він прийшов до керівництва у середині 1980-х.
Горбачов відзначився тим, що прагнув лібералізувати економіку. Тоді в Союзі почалася так звана "перебудова". А "холодна війна" з США закінчилася.
Республіки, що входили до СРСР, відчули подих свободи — розпочалися націоналістичні рухи, які вимагали суверенітету.
Перебуваючи при владі, Горбачов проводив реформи і кампанії, які згодом привели до ринкової економіки, знищення монопольної влади КПРС і, як результат, розпаду СРСР.
Унаслідок розпаду Радянського Союзу виникло 12 незалежних пострадянських держав. РФ оголосила себе правонаступницею СРСР.
Проте Горбачов у 2014 році підтримав російську анексію частини території України — Криму.
У 2016 році в інтерв'ю останній президент СРСР зазначив, що погоджується з рішення президента РФ путіна окупувати Крим.
Він вчинив би так само в аналогічній ситуації. За що отримав заборону в'їзду до України на 5 років.
Натомість у липні 2022 року російський журналіст Венедіктов в інтерв'ю Forbes Russia розповів, що спілкувався з Горбачовим про повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
З його слів, Горбачов вважав, що путін "знищив його спадщину", розв'язавши війну проти України, і що він був "розчарований".
Довідка
Михайло Горбачов — радянський та російський політичний, громадський та партійний діяч:
Мав низку нагород та звань. Найвідоміша серед них — Нобелівська премія миру.
Нагадаємо що 10 травня пішов з життя перший президент незалежної України, голова Верховної Ради України, депутат Верховної Ради УРСР 10-11-го скликань та народний депутат України Леонід Кравчук.
Будівництво залізниці, яка з'єднає Китай, Киргизстан і Узбекистан, стало важливим кроком для диверсифікації транспортних маршрутів… Читати більше
Північнокорейські самохідні артилерійські установки M1989 Koksan, які мають значну дальність стрільби, вперше були помічені на… Читати більше
Міністерство оборони України запровадило два нових стандарти, спрямованих на підвищення рівня компетентності військовослужбовців у наданні… Читати більше
За 2024 рік нафтопереробні заводи (НПЗ) і паливні бази на території росії та окупованих територіях… Читати більше
У Київському метрополітені триває підготовка нових машиністів і машиністок. Наразі слухачі завершують 17-тижневий курс теоретичного… Читати більше
8 січня президент України Володимир Зеленський підписав указ про День армійської авіації Сухопутних військ Збройних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.