fbpx
Сьогодні
08:05 31 Сер 2022

Експерти МАГАТЕ вирушили з Києва до Запорізької АЕС, загарбники дали їм 1 день на перевірку

English version here

До Запорізької атомної електростанції вирушила місія Міжнародного агентства з атомної енергії, де має оцінити ситуацію та встановити постійне представництво

Про це інформує кореспондент Укрінформу, російське пропагандистське видання РБК.

Як зазначають, загарбники заявили, що дають місії на роботу 1 день.

"Ми нарешті вирушаємо після шести місяців зусиль. МАГАТЕ прямує на Запорізьку АЕС.

Як ви знаєте, ми маємо дуже важливу задачу там – попрацювати і оглянути справжню ситуацію там, допомогти стабілізувати ситуацію наскільки це можливо", наголосив гендиректор МАГАТЕ Маріано Гроссі на брифінгу в Києві.

З його слів, місія планує провести на станції декілька днів, зокрема поспілкуватися з персоналом, і доповісти за підсумками поїздки.

Організація також має намір встановити на станції постійне представництво.

У свою чергу призначений загарбниками так званий голова Запорізької ВЦА Євген Балицький заявив, що місія МАГАТЕ на ЗАЕС розрахована на один день.

"Програму візиту розраховано на один день. Вони мають за один день переглянути роботу станції.

Ті елементи, які вони скажуть, у процесі можна подивитися. Поки що заявлено (як мета візиту – ред.) – "ознайомитися з роботою станції". Для нас це розмите поняття", повідомив він.

Гауляйтер також заявив, що на території АЕС вони готові показати "докази обстрілів станції з боку України" і надати "свідчення місцевих жителів".

Балицький же зазначив, що місія МАГАТЕ має їхати на АЕС через місто Василівка в Запорізькій області, яке знаходиться під контролем російських сил, а звідти – в Енергодар.

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії

Україна неодноразово наголошувала на необхідності місії МАГАТЕ на ЗАЕС.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що місія може швидко й безпечно потрапити на станцію в легальний спосіб — через вільну територію України.

Минулого тижня після російських обстрілів уперше в історії сталося повне відімкнення ЗАЕС від енергомережі.

Запорізька АЕС знову виробляє електроенергію в українську мережу – обидва із зупинених у четвер енергоблоків ЗАЕС під'єднано до енергомережі.

Фахівці Держатомрегулювання щодня прораховують напрямок вітру і потенційне забруднення територій, якщо на Запорізькій атомній електростанції станеться аварія.

29 серпня делегація вирушила до України. До її складу ввійшли 14 міжнародних експертів. Як писало видання New York Times, до складу місії входять експерти з Польщі та Литви, які є дружніми до України, а також із Сербії та Китаю, які підтримують відносини з росією.

Решта учасників — представники країн, які здебільшого стояли осторонь війни росії проти України або тримали відкритими зв'язки з кремлем. Це Албанія, Франція, Італія, Йорданія, Мексика та Північна Македонія.

Речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що під час візиту на ЗАЕС місія МАГАТЕ сфокусується на трьох завданнях: фізичному захисті, ядерній безпеці та гарантіях нерозповсюдження ядерних матеріалів.

30 серпня місія МАГАТЕ прибула до Києва. З членами місії зустрівся президент Володимир Зеленський.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: