Про це пише Associated Press.
Це сталося після того, як той оголосив про свою відставку.
У місто ввели регулярні війська, тривають перестрілки. Щонайменше 15 протестувальників були вбиті.
Очевидці розповіли, що прихильники ас-Садра відкрили вогонь за кілька годин після того, як той оголосив про свою "остаточну відставку" з політики на тлі напруженого політичного протистояння.
Зі слів свідків, сили безпеки застосували сльозогінний газ, щоб розігнати прихильників ас-Садра біля входу в укріплений урядовий квартал. Втім, протестувальникам вдалося знести цементні бар'єри біля палацу уряду і зламати ворота.
Збройні сили Іраку оголосили комендантську годину по всій країні, а тимчасовий прем'єр призупинив засідання кабінету міністрів у відповідь на насильство.
Медики повідомили, що щонайменше 15 протестувальників були вбиті внаслідок стрілянини з вогнепальної зброї.
А ще десятки отримали поранення через вистріли, сльозогінний газ та фізичні сутички з поліцейськими.
Протести також спалахнули на півдні, де більшість населення становлять шиїти. Там прихильники ас-Садра палили шини та блокували дороги в багатій на нафту провінції Басра, а сотні вийшли на протести біля будівлі губернатора в Місані.
Чому священнослужитель ас-Садр вирішив піти у відставку?
Уряд Іраку зайшов у глухий кут, коли партія ас-Садра отримала найбільшу кількість місць на жовтневих парламентських виборах, але не набрала достатньо голосів, щоб забезпечити уряд більшості.
Його відмова від переговорів із шиїтськими суперниками, яких підтримує Іран, призвела до політичної невизначеності та загострення боротьби всередині шиїтської громади.
Більшість мусульманського населення Іраку розділене на шиїтів і сунітів.
Раніше шиїти зазнавали утисків, поки вторгнення під проводом США у 2003 році не змінило політичний порядок. Зараз шиїти борються між собою за владу та державні ресурси.
Ас-Садр виступає проти впливу як США, так і Ірану на політику Іраку. Він каже, що жоден політик, який був при владі після вторгнення США, не повинен обіймати керівні посади.
Шиїтський священнослужитель просуває риторику націоналістичної програми реформ. Це має потужний резонанс серед його масових прихильників, які здебільшого походять із найбідніших верств суспільства Іраку.
Вони вимагають розпуску парламенту та проведення дострокових виборів без участі підтримуваних Іраном шиїтських груп.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.