fbpx
Сьогодні
21:26 28 Сер 2022

Понад 50% ІТ-компаній в Україні не проводили релокацію

English version here

Понад 50% опитаних ІТ-компаній не проводили релокацію і перейшли на віддалену роботу. Частина компаній вже частково повернулася до роботи з офісу.

Про це свідчить дослідження Асоціації IT Ukraine.

Загалом релокацію в межах України обрали 45% опитаних ІТ-компаній. За кордон частково релокувались 42% компаній, з яких – лише 5% закрили частину офісів в Україні.  

Серед опитаних ІТ-компаній жодна не має наміру повністю згортати бізнес в Україні.

У майбутній перспективі до кінця 2022 року 63% опитаних ІТ-компаній не планують здійснювати часткову або повну релокацію. Однак 14% опитаних розглядають часткову або повну релокацію за кордон до кінця року. Ще 23% компаній планують поєднати релокації за кордон та в межах України. 

Серед ІТ-компаній, що проводили релокацію, переважає релокація в межах України (45%). За кордон частково релокувались 42% компаній, з них – лише 5% компаній із закриттям частини офісів в Україні. Жодна з опитаних ІТ-компаній не провела повну релокацію за кордон. Релокація значною мірою розглядається ІТ-компаніями як вимушений крок на період війни або принаймні її активної фази.

"Основним стримуючим чинником для релокації, зокрема подальшої релокації, компанії відзначили неможливість виїзду за кордон ІТ-спеціалістів, бажання ІТ-компаній платити податки в Україні, небажання більшої частини команди переїжджати, вищі витрати на ведення бізнесу за межами України",  – йдеться в дослідженні. 

Більшість ІТ-компаній (93%) задоволені проведеною релокацією, що є свідченням успішного перелаштовування ведення бізнесу до нових умов і здатності відповідати на виклики під час релокації. Проте 53% опитаних компаній, які провели релокацію, і далі шукають варіанти альтернативної подальшої релокації за межі України для мінімізації витрат. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: