fbpx
Сьогодні
19:05 26 Сер 2022

Підвищена концентрація пилу в повітрі: чому це небезпечно та до чого тут Росія

English version here

Фото: Dronarium

22 серпня в більшості регіонів України повідомляли про підвищений рівень забруднення повітря. Основна причина – підвищення концентрації зважених часток (пилу) в атмосферному повітрі. 

А саме – твердих часток PM10. Цифра вказує на їхній діаметр – 10 мікрометрів. Для порівняння: людський волос в середньому складає від 50 до 70 мкм в діаметрі, повідомили в КМДА. 

Інші забруднювальні речовини (оксид та діоксид азоту, оксид сірки, озон, формальдегід, оксид вуглецю, сірководень) перебували в межах норми. Показники радіаційного фону теж не були завищені.

Експерти зазначали, що рух повітря відбувався з південно-східного напрямку, зокрема Полтавської та Донецької областей, а також частково з території Росії (Волгоград, Астрахань, Каспійське море). Звідти і прийшов забрудник.

Чим небезпечний пил? Короткочасний вплив РМ10 може викликати проблеми з диханням, кашель, подразнення очей, носа і горла, а також втому і загальний дискомфорт. Частинки можуть потрапляти в легені, а звідти до судин. У довгостроковій перспективі це сприятиме розвитку серцево-судинних та легеневих захворювань. Також можуть загострюватись алергічні прояви – зазначили експерти організації ЕкоДія.

Наразі якість повітря нормалізувалась, проте, не можна відкидати повторення подібних явищ. Моніторити якість повітря можна через додатки: SaveEcoBot в Telegram та ЛУН Місто Air.

Щоб зменшити вплив пилу на організм варто:

  • використовувати очищувачі повітря з фільтрацією від твердих часток;
  • носити маски-респіратори №95, які фільтрують тверді частки. 

Дітям, літнім людям та особам з захворюваннями серця і легень варто особливо дотримуватись рекомендацій зі зменшення впливу забрудненого повітря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: