Екорішення з Німеччини: Екологічні пасажирські потяги, які працюють на водні
У Німеччині запустили перший у світі парк пасажирських потягів, які працюють на водні. Раніше на не електрифікованих коліях у Нижній Саксонії їздили 15 дизельних поїздів.
Про це пише Associated Press.
У чому проблема? Сьогодні на тих залізничних напрямках, які не електрифіковані, курсують дизельні поїзди. Рух таких поїздів спричиняє викиди шкідливих речовин, які забруднюють атмосферу. Також через такий вид палива як дизель потяг доволі "шумний" та потребує більших експлуатаційних витрат.
Яке рішення? Нещодавно в Німеччині запустили перший у світі парк пасажирських поїздів, що працюють на водні. Вони замінили дизельні поїзди, які раніше їздили на неелектрифікованих коліях. 14 поїздів використовують водневі паливні елементи для виробництва електроенергії, яка живить двигуни. Уряд Німеччини підтримав розширення використання водню як чистої альтернативи викопному паливу.
Як це працює? Поїзди на водні виготовила французька компанія Alstom. Там кажуть, що поїзди Coradia iLint мають запас ходу до 1000 кілометрів і максимальну швидкість 140 км/год. Використовуючи водень, вироблений з відновлюваної енергії, поїзди заощадять 1,6 мільйона літрів дизельного палива на рік.
Це точно працює? Зараз водень виробляється як побічний продукт у хімічних процесах, але німецька спеціалізована газова компанія Linde планує виробляти його на місцевому рівні, використовуючи лише відновлювану енергію протягом трьох років. Губернатор Нижньої Саксонії Штефан Вайль сказав, що проект вартістю €93 млн є "чудовим прикладом" зусиль Нижньої Саксонії зробити свою економіку екологічнішою.