Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у коментарі, оприлюдниму на сайті МЗС.
"Ми вже отримали підтвердження від нових країн і міжнародних організацій. Вищим буде і рівень учасників. Минулоріч із 46 делегацій 15 були представлені на рівні глав держав, урядів та парламентів і ще 3 – на рівні керівників міжнародних інституцій. Станом на зараз участь в другому саміті міжнародної Кримської платформи підтвердили вже близько 60 країн і міжнародних організацій. Серед них близько 40 на рівні президентів та прем'єр-міністрів. Розкривати всі деталі не буду, щоб не полегшувати завдання нашому ворогу. Завтра все побачите", – сказав глава української дипломатії.
Він зауважив, що минулоріч установчий саміт Кримської платформи став найбільшою дипломатичною подією в українській історії, але географія учасників виявила і слабкі місця: тоді вдалося консолідувати весь євроатлантичний простір та країни Групи семи, але інші регіони, зокрема Азія, Африка, Латинська Америка, були представлені порівняно слабко.
"Цьогоріч Кримська платформа стане дійсно глобальною. Її географія розшириться, зокрема за рахунок країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики", – поінформував очільник МЗС.
За словами Кулеби, щоб зробити Кримську платформу справді глобальною, Україна активно переконувала держави усіх континентів, що цей формат не лише про Крим, а загалом про справедливість, міжнародне право, повагу до кордонів і дотримання принципу територіальної цілісності.
"Абсолютна більшість держав світу відчувають, що дотримання цих принципів складає основу безпеки їхніх власних країн і їхніх людей. Тому в успіху Міжнародної Кримської платформи, мета якої — деокупація Криму та відновлення міжнародного права – зацікавлений весь світ", – зазначив міністр.
На його переконання, саміт Кримської платформи особливо актуальний зараз, на тлі повномасштабної війни, оскільки росія використовує захоплений півострів як військову базу для своєї агресії та дестабілізації всього світу.
"Повернення Криму під контроль України гарантуватиме безпеку всього Чорноморського регіону, Європи та світу. Той факт, що кількість учасників Саміту Кримської платформи зросла більш ніж на третину, а географія участі стала по-справжньому глобальною, свідчить, що весь світ на боці України в питанні повернення Криму", – підкреслив Кулеба.
Насамкінець він підкреслив, що повернення Криму є одним з ключових принципів дипломатичної команди Президента Зеленського. "Це те завдання, яке ми ніколи не залишимо та не забудемо. Справедливість буде відновлена, а Крим був, є, і буде Україною", – акцентував очільник МЗС.
Як повідомлялося, Кримська платформа – формат консультацій та комунікацій, започаткований Президентом України у серпні 2021 року для структурування всіх питань, пов'язаних з півостровом. Метою цього формату є вироблення практичних підходів до привернення уваги до ситуації в Криму та обговорення можливостей його повернення в Україну.
Другий саміт Кримської платформи відбудеться 23 серпня 2022 року в онлайн-форматі.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.