Будь-який витік радіації на українській атомній станції приведе до порушення статті 5 договору НАТО, - парламентар Британії
Навмисна аварія з витоком радіації, вчинена росіянами на ЗАЕС, має бути витлумачене як напад на держави НАТО
Про це заявив Голова комітету з питань оборони Палати громад парламенту Великої Британії Тобіас Еллвуд у Twitter 19 серпня.
Зазначимо, що Еллвуд коментував повідомлення преси про те, що, на думку української сторони, РФ створює передумови для того, щоб звинуватити Україну в атаці на Запорізьку АЕС.
"Прояснімо це зараз. Будь-яке навмисне пошкодження, яке спричинить потенційний витік радіації в українському ядерному реакторі, буде порушенням статті 5 НАТО", написав британський парламентар.
Let's make it clear now:
ANY deliberate damage causing potential radiation leak to a Ukrainian nuclear reactor would be a breach of NATO's Article 5.@thetimes pic.twitter.com/FFv6KR1xdq
— Tobias Ellwood MP (@Tobias_Ellwood) August 19, 2022
Його позицію також підтримав член Палати представників Конгресу США від штату Іллінойс Адам Кінзінгер.
"Це так на 100%. Навіть не обговорюється. Будь-який витік уб'є людей у країнах НАТО, це автоматичне застосування статті 5", наголосив він у Twitter.
This is 100 percent correct and how you actually prevent this. https://t.co/N1cc0Lz0wC
— Adam Kinzinger🇺🇦🇺🇸✌️ (@AdamKinzinger) August 20, 2022
Путін в розмові з Макроном погодився на спрямування місії МАГАТЕ на ЗАЕС.
Напередодні, Президент Франції Еммануель Макрон планував обговорити з президентом України Володимиром Зеленським ситуацію на Запорізькій атомній електростанції.
Довідка
Нагадаємо, що росія захопила Запорізьку атомну станцію на півдні України, найбільшу в Європі, незабаром після початку вторгнення.
Українська сторона звинуватила росію у відновленні обстрілів станції.
Загарбники ледь не щодня обстрілюють найбільшу в Європі атомну станцію.
Це викликає побоювання ядерної катастрофи.
Через що Україна змушена була звернутися до світу з попередженням, що наслідки цих російських злочинів можуть бути рівноцінні застосуванню атомної бомби.
Днями небезпечну ситуацію обговорили на засіданні Радбезу ООН.
Учасники обговорення прийшли до спільного висновку, що місія МАГАТЕ повинна отримати доступ на станцію.