У Мінінфраструктури розповіли про кількість суден та заявок на вивіз агропродукції з портів
До відправлення з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" готуються 10 суден.
Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков у Facebook.
Крім цього, на захід до українських портів для завантаження українським продовольством вже отримано понад 40 заявок.
"Сьогодні разом з Антоніу Гуттерішем, Генеральним секретарем ООН відвідали Одеський порт, а також змогли побачити процес завантаження українською пшеницею балкера KUBROSLI Y", – повідомив Кубраков.
Він додав, що спільно з ООН ведеться робота над тим, щоб обсяги та темпи перевалки щодня збільшувалися. Ціль – 3-5 мільйонів тонн на місяць.
Міністр нагадав, що за час дії "зернової ініціативи" з трьох портів Великої Одеси вже відправлено 25 суден. На їх борту 630 тисяч тонн агропродукції.
Особливу увагу відомство приділяє експорту продовольства для африканських країн.
Раніше Подоляк пояснив, чому росія погодилася на "зернову угоду".
Нагадаємо, що сьомий караван із п'яти балкерів з українськими кукурудзою та пшеницею вийшов 16 серпня з двох портів Одеської області.
Шести кораблям надали дозвіл на вивезення зерна з українських портів.
Понад 23 тисячі тонн пшениці у порту "Південний" завантажили на балкер Brave Commander, яке готувалося до відправлення в Ефіопію.
Нагадаємо, що 14 серпня до італійського міста Равенна прибуло судно Rojen із 15 тоннами української кукурудзи.
У ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна вже 17 суден вирушили із українських портів. На їхніх бортах – понад 475 тис. тонн агропродукції.
Як повідомляла Рубрика, 1 серпня вранці з Одеси відчалило судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з 26 тис. тонн української кукурудзи.
Це вперше від початку повномасштабного російського вторгнення зерновоз вирушив з одеського порту. Це стало можливо завдяки досягнутим у Стамбулі домовленостям за посередництва Туреччини і ООН.
Координаційний центр у Стамбулі відповідає за інспекцію.
Зазначимо, що в Україні зібрали 20,8 млн тонн зерна нового врожаю, зокрема Миколаївська та Закарпатська області повністю завершили збирання культур ранньої групи.