На Гаїті знов знайшовся рідкісний вид магнолій, який науковці вважали втраченим майже 100 років
Після знищення первинного середовища існування рослини внаслідок вирубки лісів, природоохоронці знайшли місцеву магнолію вперше з 1925 року
Як повідомляє The Guardian, команда природоохоронців знову знайшла місцеве дерево магнолії в лісі на Гаїті вперше після того, як воно було втрачено наукою в 1925 році.
Північна магнолія Гаїті (Magnolia emarginata) з чисто-білими квітами та листям унікальної форми була спочатку знайдена в лісі Морн-Коломбо, який з тих пір був знищений через вирубку. Вид вважався зникаючим і був включений до червоного списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення Міжнародного союзу охорони природи.
Як це сталось?
Підозрюючи, що магнолія може вижити на піднесених місцях існування, команда з Національного тресту Гаїті вирушила до Північного масиву, найдовшого гірського масиву Гаїті, у пошуках рослини. На третій день експедиції команда помітила одне дерево і зробила перші фотографії рослини.
Незабаром науковці виявили 16 квітучих дерев на різних стадіях розвитку, а також молоді рослини на ранніх фазах росту.
Що це означає?
Як заявили вчені, ці відкриття свідчать про те, що в цьому районі можна знайти ще більше видів. Коли вони ідентифікували дерева, то зібрали зразки для аналізу ДНК і планують повернутися пізньої осені, щоб зібрати насіння.