Про це інформує Рубрика, посилаючись на Фейсбук радниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів Лали Тарапакіної.
Як зазначила вона, для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС.
"На 4-му реакторі ЧАЕС було 2 дві тисячі паливних збірок, на ЗАЕС у шести реакторах й у сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тис. паливних збірок (у 9-10 разів більше).
Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у 1986-му на ЧАЕС", наголошує Тарапакіна у дописі.
Площа потенційної зони відчуження складе до 30 000 км2 (як 10 Чорнобильських зон відчуження). Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства.
"Площа потенційної забрудненої території – до 2 млн км2 (площа трьох Україн). Від вітру залежить ступінь зараження інших територій України та Європи, росії та білорусі", підкреслює радниця міністра.
Кількість ліквідаторів може становити від 1 млн осіб, а загиблих – десятки тисяч, залежно від поточної кількості людей на території Запорізької області, кількість евакуйованих/відселених осіб – від 2 млн осіб, додає вона.
Зі слів Тарапакіної, також на неосяжну кількість років буде забруднена ріка Дніпро. Аварія може спричинити викид радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм.
У міністерстві зазначають, що викид радіоактивного цезію під час можливої аварії у Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов.
Нагадаємо, що ЗАЕС є найбільшою станцією в Європі. З 4 березня вона захоплена російськими військовими.
На території станції знаходиться близько 500 військових, багато техніки. Наразі, через обстріли з шести енергоблоків працює лише два.
Довідка
Як повідомляла Рубрика, 5 серпня російська армія двічі обстрілювала Запорізьку АЕС.
Росіяни вдарили по ЗАЕС з РСЗВ, влучивши снарядами поблизу одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор.
В результаті другого обстрілу станція отримала серйозні пошкодження і з'явилася загроза розпилення радіоактивних речовин.
Президент України Володимир Зеленський у свою чергу назвав обстріл ЗАЕС актом терору і закликав до санкцій проти "Росатому".
У свою чергу, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив:
"Те, що відбувається на Запорізькій атомній електростанції – це ядерний тероризм з боку рф".
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше
У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше
Кількість поранених внаслідок масованого комбінованого ворожого удару по Одесі зросла до 10, серед яких двоє… Читати більше
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.