Про це інформує Рубрика, посилаючись на Facebook пресслужби відомства.
У МОЗ зазначили, що кожному українцю слід знати базові правила поведінки у випадку виникнення надзвичайної ситуації будь-якого характеру, зокрема у разі радіаційної аварії.
Станом на 6 серпня радіаційний фон по Україні перебуває у нормі, проте у відомстві наголошують: підготовлений – значить захищений.
У МОЗ також заспокоюють, що ядерно-стратегічні об'єкти будуються в такий спосіб, аби витримувати значні фізичні ушкодження.
Крім того, на рівні всіх регіонів щодня здійснюється моніторинг радіаційного фону, виконують цю роботу обласні Центри контролю та профілактики МОЗ.
Як діяти, якщо у вашій місцевості трапилась радіаційна аварія?
Найголовніше, необхідно залишатися у приміщенні або терміново зайти до нього.
Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Найбезпечніше – перебувати у підвалі або всередині будівлі.
Якщо ви маєте домашніх тварин, тримайте їх поруч і не випускайте на вулицю.
Перебувайте в укритті
Залишатися в укритті необхідно до того часу, допоки офіційна влада не надала інших вказівок.
Офіційні джерела інформації
Користуйтесь лише офіційними джерелами інформації. У разі надзвичайної ситуації читайте/слухайте повідомлення від:
Перебуваючи в укритті, увімкніть телебачення чи радіо. Також варто заздалегідь підписатися на канали рятувальників, поліції та місцевої влади у Telegram або Facebook.
Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов'язково.
Знезаразьте себе
Якщо можливості помитися у душі немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла.
У разі відсутності води, скористайтеся вологими серветками або вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.
Одягніть чистий одяг.
Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вище перераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках та масці або респіраторі.
Безпека води та харчових продуктів
Пам'ятайте: кип'ятіння водопровідної води не позбавляє її від радіоактивних речовин.
Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також для протирання поверхонь ємностей, де знаходиться їжа та вода.
Стосовно їжі, то тут, за аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах:
Їжа з холодильника та морозильної камери також буде безпечною для вживання у разі радіаційної аварії у вашій місцевості.
Проте, перед відкриттям варто протерти харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Теж саме зробіть із кухонним приладдям перед використанням.
Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.
Коли варто приймати йодид калію?
Йодид калію – це сіль, схожа на кухонну. В аптеках він найчастіше продається у формі таблеток.
"Якщо його приймати вчасно й у визначеному дозуванні, йодид калію блокує поглинання радіоактивного йоду щитоподібною залозою.
Це знижує ризик розвитку раку щитоподібної залози та інших її захворювань", наголошують у МОЗ.
Пам'ятайте: йодид калію слід приймати лише тоді, коли ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС.
9 січня президент України Володимир Зеленський зустрівся та обговорив із генсекретарем НАТО Марком Рютте зміцнення… Читати більше
Українські правоохоронці затримали номінального власника компанії, яка діяла в країні під брендом онлайн-казино "PIN-UP" та… Читати більше
9 січня Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства щодо трансплантації органів і тканин, уточнивши… Читати більше
Україна прагне досягти рекордних планів щодо безпілотних систем у 2025 році, які країна виробляє сама… Читати більше
Номінований майбутнім президентом США Дональдом Трампом на посаду радника з національної безпеки конгресмен Майк Волтц… Читати більше
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 7 січня заявив, що Кабінет міністрів подав до… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.