fbpx
Сьогодні
08:53 02 Сер 2022

CNA: Тайвань підвищив рівень боєготовності через можливий візит Пелосі

English version here

Фото: CNA

Міністерство оборони Тайваню підвищило рівень бойової готовності Національної армії напередодні можливого візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі

Про це пише інформаційне агентство Тайваню (CNA) із посиланням на джерело.

Як зазначили у виданні, такий режим діятиме з 8:00 2 серпня (1:00 за Києвом) і до 12:00 (7:00 за Києвом) 4 серпня.

В армії Тайваню є два рівні бойової готовності — "період звичайної бойової готовності" (мирний час) і "період оборонних боїв" (воєнний час).

Співрозмовник агентства також наголосив, що наразі рівнем боєготовності залишається "період звичайної бойової готовності". Його можуть певним чином скорегувати у разі загрози з боку армії Китаю.

Що трапилося?

Нагадаємо, спочатку були повідомлення, що Пелосі має відвідати Тайвань у квітні, але візит відклали через інфікування коронавірусом.

А нещодавно з'явилась інформація, що Пелосі планує поїздку на серпень. Це була б перша поїздка високопосадовця США такого рангу за останні 25 років.

Китай вважає Тайвань своєю "невіддільною частиною" і попередив про "серйозні наслідки", якщо цей візит відбудеться.

Президент США Джо Байден зазначав, що Пентагон проти поїздки Пелосі. А за даними CNN, спікерку намагаються переконати не їхати співробітники органів нацбезпеки США.

Конфлікт між Тайванем та Китаєм

Китайська Народна Республіка (Китай) контролює материкову частину країни та два адміністративні райони — Гонконг та Макао.

А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Компартія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.

Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу "одного Китаю": кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією.

Щоб встановити дипломатичні відносини з КНР інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою та навпаки.

Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. А втім, невизнаний статус Тайваню не заважає регіону займатися торгівлею з іншими країнами.

Також у частині країн Тайвань має культурні представництва, які де-факто є посольствами.

США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році.

Відтоді Сполучені Штати не підтримують дипломатичні відносини з Тайванем, але зобов'язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю та військову техніку.

Менше з тим, президент США Джо Байден заявляв, що має намір підтримувати Тайвань.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: