Єгипет звільнив торгові компанії від контрактів на українське зерно, підписаних ще до війни, – Reuters
Єгипет скасував контракти на 240 тисяч тонн української пшениці, які були заброньовані державним покупцем зерна на поставку в лютому та березні
Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.
Тисячі тонн пшениці так і не були відвантажені через вторгнення росії в Україну.
Раніше видання повідомляло, що близько 300 тисяч тонн української пшениці, купленої Єгиптом, застрягли в Україні. Один вантаж застряг у порту, а чотири інших не були завантажені.
У Reuters повідомили, за інформацією двох джерел, що Генеральне управління поставок товарів Єгипту (GASC) звільнило торгові компанії, що постачають чотири невантажені вантажі, Nibulon і Inerco, від своїх контрактних зобов'язань.
На такий крок пішли незважаючи на те, що в контрактах GASC немає положення про форс-мажор.
Раніше GASC надала торговим домам відстрочку для перевезення вантажів за необхідністю.
Нагадаємо, минулого тижня Україна, Туречччина, ООН та Росія підписали угоду про відновлення експорту зерна та добрив Чорним морем.
Незрозуміло, чи були контракти GASC скасовані до того, як було узгоджено угоду про відновлення доставки.
Чотири скасовані вантажі були куплені в грудні за цінами від 346 до 360 доларів за тонну, включаючи витрати на доставку, заявляли тоді трейдери.
Після того, як війна прискорила зростання світових цін на зерно, у квітні GASC заплатила 494,25 дол за тонну пшениці.
За словами трейдерів, п'ятий завантажений вантаж застряг в українському порту Чорноморськ. Очікується, що він відпливе, коли отримає "зелене світло" від офіційних осіб порту.
Довідка
Як повідомляла раніше Рубрика, Україна з Туреччиною та ООН 22 липня підписала угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк наголошував, що Україна не підписує жодних документів із росією.
"Ми підписуємо договір з Туреччиною та ООН і беремо на себе зобов'язання перед ними. росія підписує дзеркальний договір з Туреччиною та ООН", — написав він.
Уже наступного дня після підписання угоди росія її порушила.
Вона здійснила обстріл Одеського порту. Його засудили ООН, ЄС і США, а Анкара закликала сторони виконувати досягнуті домовленості.
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що гарантування безпечного судноплавства також стало можливим завдяки звільненню острова Зміїний.
Україна готується до відновлення експорту морем.
У Мінагрополітики повідомили, що в порту було зерно, яке сподівалися відправити вже "завтра-післязавтра".