fbpx
Сьогодні
09:12 27 Лип 2022

Вчені припускають, що мертвих дельфінів значно більше, ніж вони можуть зафіксувати

English version here

"Фактичні дані по загиблим чорноморським  дельфінам від війни дуже занижені" — провідний вчений НПП "Тузлівські лимани" Іван Русєв

В акваторії Чорного моря продовжують гинути дельфіни — трупи тварин науковці та військові ЗСУ регулярно знаходять на узбережжях. 

В попередніх матеріалах "Рубрика" вже розповідала про причини смертей цих тварин: це стається внаслідок використання на військових кораблях гідролока́торів (сонарів). 18 липня в Тузлівських лиманах знов було знайдено трупи тварин:

"Море знову винесло на узбережжя національного природного парку "Тузлівські лимани"  двох дельфінів- азовок. На ранок, коли ми з'явилися на місці експерименту, дельфіна вже не було. Передивившись файли, нам стало відомо що шакали забрали дельфіна і стягнули на значну відстань частину хребту", — повідомляється на Фейсбук-сторінці Національного природного парку "Тузлівські лимани". 

Фото з прихованої камери, яку встановили співробітники НПП

Фото з прихованої камери, яку встановили співробітники НПП "Тузлівські лимани". Джерело за посиланням.

Таким чином, з'явившись на узбережжі, загиблий дельфін, може зникнути вже наступного дня, хоча бувають і виключення, коли частини трупів можуть лежати довго. 

"Слід розуміти, що фактичні дані по загиблим чорноморським  дельфінам від війни, дуже занижені, оскільки знайти і врахувати в загальну кількість всіх викинутих морем тварин, практично неможливо. До того ще і слід додати той факт, що порівняно з довоєнним періодом, зараз є доступ для моніторингу тільки до 3-5% морського узбережжя,  а також той факт, що море викидає на берег не більше 5% від усіх загиблих дельфінів. Решта 95% просто йде на дно моря і ми не можемо їх зареєструвати та досліджувати", — розповідає в пості провідний вчений нацпарку Іван Русєв. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: