Про це повідомила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська у Фейсбуці.
Як пояснила суддя, за статтею 63 Статуту Суду, коли йдеться про тлумачення конвенції, учасниками якої є інші держави, ніж ті, що беруть участь у справі, кожна з цих держав має право вступити в процес.
У цьому випадку тлумачення, надане рішенням Суду, буде так само обов'язковим для них.
Уряд Латвіі зазначив, що "[як]учасниця Конвенції про геноцид, Латвія має прямий інтерес у тлумаченні, яке може бути включене до цієї угоди в рішенні Суду під час розгляду".
Також було зазначено, що Латвія бажає подавати свої пояснення щодо тлумачення Конвенції як по суті так і щодо юрисдикції.
Наразі урядам України і РФ запропоновано надати письмові зауваження щодо заяви Латвії.
Нагадаємо, 16 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі зобов'язав росію припинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії в Україні.
Слідкувати за процесом можна в режимі онлайн.
У росії ці дії оголосили як "запобігання і покарання" нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.
У Кремлі заявили, що ігноруватимуть рішення.
Довідка
На третій день вторгнення Україна направила позов проти росії до Міжнародного суду ООН з вимогою притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду.
Адже росія задля виправдання свого нападу фактично намагається змінити реальність. Тож фактично суд має вирішити, чи був в Україні здійснений геноцид.
Справа в тому, що росія, як завжди, намагається все перекрутити, мовляв Україна начебто винна в геноциді у Донецькій та Луганській областях, тому росія була змушена застосувати військову силу.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.