Про це інформує Рубрика, посилаючись на Телеграм Генпрокуратури.
Як зазначили у відомстві, у квітні 2010 року підозрювані за попередньою змовою групою осіб з колишніми президентом і прем'єр-міністром, діючи на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.
А також порушуючи закон Про міжнародні договори України, без фактичного розгляду проекту Угоди між Україною та Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території Криму погодили документ без зауважень.
Внаслідок таких дій у квітні 2010 року було погоджено, підписано та ратифіковано угоду, якою на 25 років продовжено термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
"Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту Російської Федерації.
А також його збільшення на території АР Крим та Севастополя замість виведення з України", додали в Офісі генпрокурора.
Справу про держзраду розслідують за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Держбюро розслідувань.
У Держбюро розслідувань уточнили, що ексміністри брали участь у підготовці проєкту цієї угоди.
Зокрема,
Вони також організували їх узгодження керівниками центральних органів виконавчої влади та правоохоронних органів для створення ілюзії законності процедури підготовки проєкту документів перед їхнім підписанням і ратифікацією.
Наразі фігуранти справи перебувають за кордоном, тож підозри оголошено заочно.
11 березня 2021 року секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що відомство доручило СБУ вивчити обставини ратифікації Харківських угод 27 квітня 2010 року та дії депутатів.
У тому ж році, 12 березня, СБУ почала досліджувати обставини їх підписання та ратифікації. Відкрито кримінальне провадження щодо посадових осіб органів державної влади.
За харківські угоди голосували Рінат Ахметов, Андрій Деркач, Василь Хмельницький, Ігор Палиця, Віталій Хомутиннік, Вадим Столар та інші.
Ратифікацію підтримали 236 депутатів, з них 136 — представники Партії регіонів.
21 квітня 2010 року у Харкові тодішній президент Віктор Янукович підписав угоду між Україною та росією.
Така угода на 25 років продовжувала термін перебування Чорноморського флоту РФ в Україні нібито в обмін на знижку на газ.
За даними ДБР, насправді Україна не отримала знижки — перед підписанням угод РФ двічі штучно завищила ціну.
2014 року військовослужбовці ЧФ РФ спільно з іншими підрозділами Збройних сил РФ окупували Крим.
Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму та Севастополя росією.
Міжнародні організації назвали окупацію Криму незаконною та засудили дії росії. Водночас росія називає окупацію "приєднанням Криму" та апелює до "відновлення історичної справедливості".
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.