Литва відновила залізничний транзит товарів до Калінінградської області
Литовська залізниця (LTG Cargo) відновила з 22 липня транзит до Калінінградської області РФ товарів, внесених до санкційного списку ЄС
Про це заявив представник залізниці Мантас Дубаускас, пише DW.
"Ми отримали роз'яснення", – пояснив він.
Європейська комісія надала їх 20 липня: транзит санкційних товарів залізницею дозволяється, тоді як автомобільні перевезення залишаються під забороною.
Європейська комісія 13 липня опублікувала додаткові вказівки для держав-членів ЄС щодо транзиту товарів з росії, де дозволила рух деяких підсанкційних товарів до Калінінградської області залізничним транспортом.
Держави-члени ЄС можуть контролювати обсяг транзиту, орієнтуючись на середній показник за останні три роки, а також обмежувати "незвичайні потоки товарів чи схеми торгівлі".
Транзит санкційних товарів і технологій військового та подвійного призначення повністю заборонений у будь-якому випадку – незалежно від виду транспорту.
Крім того, держави-члени повинні стежити, щоб санкційні товари, які рухаються транзитом, не потрапляли на територію ЄС.
Єврокомісія підкреслює, що вони будуть нести відповідальність у разі обходу санкцій.
Заборона поширювалась на майже половину транзитних вантажів, зокрема, на будівельні матеріали та метали.
Після закінчення перехідного періоду п'ятого пакету санкцій ЄС проти росії, через Литву заборонялося перевозити цемент, спирт, дерево, скло, алюміній, вироби з паперу, гіпс та інші товари російського походження.
Раніше Литва обмежила транзит сталі та чорних металів до Калінінградської області на підставі санкцій ЄС.
Довідка
8 липня у Міністерстві закордонних справ рф заявили, що вирішення ситуації з обмеженням транзиту до Калінінградської області росії через Литву "затягнулося" та "вічно чекати" росія не буде.
Нагадаємо, раніше Литва обмежила транзит сталі та чорних металів до Калінінградської області на підставі санкцій ЄС.
За даними ЗМІ, ЄС хотів вивести транзит з-під дії санкцій, щоб не дратувати росію. Водночас президент Литви Гітанас Науседа вважає, що жодних поступок росії в цьому питанні бути не повинно.