Про це написав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, відзвітувавши про 100 днів на посаді очільника Міндовкілля. До цього він близько півроку працював у статусі в.о.
Міндовкілля разом з Держекоінспекцією 24/7 документує злочини росіян проти української природи. Від початку війни ми вже зафіксували понад 2,000 таких фактів. І ми певні – росія відповість за кожен із них. Вже готуємо позови у міжнародні суди.
Фактично, ми робимо те, що до нас не робив ніхто у світі. Ми розробили 10 нових методик для обрахунку шкоди, завданої довкіллю. Уже зараз сума збитків від російської агресії сягає 204 млрд гривень.
Ці напрацювання мають глобальне значення. росія – головний екотерорист сьогодення. Якщо світ не зрозуміє це вчасно, Україні доведеться ділитися своїми методиками з іншими країнами.
Увесь цей час ми не припиняли адвокатувати ключові євроінтеграційні довкіллєві реформи. Наголошували на важливості їх якнайшвидшого розгляду в Парламенті. Чимало з них Рада схвалила. Зокрема, довгоочікуваний рамковий Закон "Про управління відходами", який не змінювався з 1998 року. Ми вже маємо дорожню карту для його реалізації та якісного проведення реформи. Наша мета – зробити поводження з відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля.
Внесено зміни до законодавчих актів щодо збереження лісів. Зокрема, узаконено самосійні ліси на сільськогосподарських землях. Прийнято Закон про вдосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. У першому читанні схвалено проєкт Закону "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів".
Уряд схвалив напрацьовані нами документи. Зокрема затвердив:
За нашої ініціативи Указом Президента 32 га земель включать до складу нацпарку "Синьогора". А відоме всім Межигір'я стане пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Нещодавно ми з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом підписали угоду про приєднання Міндовкілля до програми LIFE, яка допоможе нам фінансувати довкіллєві проекти ще до вступу в Євросоюз.
Ми підписали Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з Міністерством клімату та навколишнього середовища Польщі, Міністерством охорони навколишнього середовища Чеської Республіки, імплементаційну угоду до Паризької угоди між Урядом України та Швейцарською Конфедерацією.
"Держава в смартфоні" – одне із завдань, яке поставив Президент України Уряду ще до війни. Зараз тим більше є розуміння, що нашій країні потрібно ще швидше розвиватися, не лише повернутися до рівня 24 лютого, але й перевершити його. Тому Міндовкілля продовжує рухатися в напрямку автоматизації адміністративних процесів, впровадження нових ІТ-рішень з урахуванням потреб часу.
Тому ми розробили та запустили вебресурс та мобільний додаток "ЕкоЗагроза". В ньому кожен може перевірити показники стану довкілля у будь-якій точці на мапі України, а також повідомити про факти знищення природи.
Ми спростили та цифровізували процедуру оформлення висновку на транскордонне перевезення відходів Жовтого переліку. Створили електронний сервіс отримання ліцензії на поводження з небезпечними відходами. Відновили доступ до реєстру ОВД.
На конференції в Лугано ми представили екологічну складову Плану відновлення України. Сьогодні це вже 76 проектів на суму 25,5 млрд євро. Над ними працювало 211 провідних експертів у складі 9 тематичних підгруп. Реалізацію деяких проєктів плануємо розпочати вже цього року.
Звичайно, попереду багато роботи і нових викликів. Сьогодні розумію, що у часи незворотних змін треба не просто жити на їх фоні, а й брати участь у їх творенні. Лише так вони не виснажують, а додають сил рухатися далі.
Напередодні Адміністративна рада Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ) схвалила новий проєкт для України під назвою… Читати більше
Охоронець народного депутата Миколи Тищенка, Костянтин Цубера, якого разом із депутатом підозрювали в нападі на… Читати більше
Президент Володимир Зеленський висловив прагнення, щоб війна в Україні завершилася у 2025 році дипломатичним шляхом.… Читати більше
У Львівській області стартував проєкт із запуску пересувних аптечних пунктів. Вони охоплять 17 сіл Дрогобицького… Читати більше
Ротація українських військових на передовій залежить від укомплектованості резервних бригад, які мають замінити виснажені підрозділи.… Читати більше
Українські військові бригади імені Анни Київської успішно завершили навчання на території Франції. Про це повідомив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.