Іран ввів санкції проти 61 американця через невдалі переговори щодо ядерної угоди
Іран ввів санкції проти ще 61 американця, частина з яких обіймала посади за президентства Дональда Трампа
Про це повідомляє Reuters.
Як зазначили у виданні, обмеження запроваджують на тлі місяців невдалих переговорів щодо відновлення ядерної угоди 2015 року.
МЗС Ірану внесло до санкційного списку людей, які підтримували опозиційну групу "Муджахеди-е-Хальк" (МЕК) у вигнанні.
Також, як повідомляють у Reuters, до переліку потрапили:
- особистий адвокат Трампа Руді Джуліані,
- ексрадник Білого дому з нацбезпеки Джон Болтон,
- колишній держсекретар Майк Помпео та інші.
Про санкції оголосили після завершення візиту президента США Джо Байдена в Саудівську Аравію.
У січні Іран уже ввів обмеження проти 51 американця, а у квітні — проти 24. Санкції дозволяють іранській владі конфіскувати будь-які активи американців, які вони тримають в Ірані.
Представники росії щонайменше двічі відвідували Іран для огляду бойових безпілотників, - CNN
Ядерна угода
У липні 2015 року влада Ірану уклала зі США, Великою Британією, Францією, Німеччиною, Китаєм і росією так звану ядерну угоду.
Вона передбачає низку обмежень для ядерної програми Тегерана в обмін на зняття санкцій із країни.
Одним із головних пунктів угоди було зобов'язання Ірану не збагачувати уран більше ніж до 3,67%. Такий уран використовують в енергетичних реакторах, і для створення ядерної зброї він не придатний.
Проте пізніше на виборах президента США переміг Дональд Трамп, який був запеклим противником цих домовленостей. Він вивів Вашингтон із ядерної угоди й поновив санкції проти Тегерана.
Решта учасників угоди не підтримала це рішення й заявила, що продовжить дотримуватися домовленостей.
Натомість Іран у відповідь на дії США почав порушувати угоду та збагачувати уран. Втім, сам Іран завжди заперечував намір створити ядерну зброю і каже, що його програма направлена лише на мирні цілі.
Що відбувається зараз?
Іран продовжує її порушувати.
Як повідомляла Рубрика, на початку липня Іран виробив збагачений до 20% уран із використанням складних центрифуг на своїй підземній атомній електростанції "Фордо".
Збагачений до 20% уран можна використовувати для отримання ядерного палива й у дослідницьких та експериментальних реакторах.
Іран переконує, що саме для таких цілей він і виробляється. Натомість уран, збагачений до 90% і більше, дозволяє створювати ядерну зброю.
У 2021 році намагались відновити переговори щодо повернення до ядерної угоди. Натомість помітного успіху в перемовинах немає.