Санкції вплинули на майже половину російського експорту до ЄС, – Єврокомісія

Обмеження, запроваджені Європейським Союзом у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну, зачепили російський експорт до ЄС на суму понад 73 мільярди євро – це близько 48%.

Про це Європейська комісія повідомила на запит німецького інформагентства DPA, повідомляє "Економічна правда" з посиланням на Handelsblatt.

Там нагадують, що ЄС заморозив на своїй території активів російських підсанкційних осіб на суму близько 13,8 мільярда євро, крім того, сотні мільярдів доларів резервів Центробанку РФ також недоступні.

"Наявні дані дуже чітко показують, що санкції працюють", – заявив високопоставлений чиновник Єврокомісії, додавши, що певний вплив обмежень на російську економіку вже є, хоча їхній вплив буде більш відчутним у майбутньому.

Зокрема, за оцінками ЄС, у цьому році виробництво в Росії вже скоротилося на 10,4%, тоді як у ЄС очікується його зростання в середньому на 2,7%. Крім того, опитування свідчать про занепокоєння росіян зростанням цін та вимушеною економією.

Єврокомісія прогнозує, що санкції змусять Росію змінити свою економічну модель на більш автаркічну. Але Москва потерпатиме від нестачі технологій та перебоїв у ланцюгах постачання, що ускладнить внутрішнє виробництво, інвестиції та зростання продуктивності.

У ЄС вважають, що санкції вже сковують російську оборонну промисловість: їй важко отримати машини, транспортні запчастини й інформаційні технології. Деякі оборонні підприємства були змушені закритися через нестачу імпортних компонентів.

Окремо Єврокомісія наголошує на санкціях щодо енергоносіїв, нагадуючи, що вони ще повністю не набули чинності. Приміром, заборона на імпорт російського вугілля починається з 10 серпня – на ЄС припадає чверть його глобального експорту з Росії.

Що стосується нафти, то на неї припадає 45% національного бюджету Росії, тому обмеження, які набувають чинності з кінця 2022 року й зачеплять 90% експорту російської нафти в ЄС, також обернуться "значними стратегічними проблемами" для Москви.

Єврокомісія визнає, що санкції впливають і на європейську економіку. Так, ЄС очікує зростання цін на сталь і продовольство, крім того, війна в Україні порушує ланцюги постачання і призводить до збільшення соціальних витрат.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Свіжі дописи

  • Новини

За тиждень до Мюнхенської безпекової конференції: Пісторіус озвучив дату наступного “Рамштайну”

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України (UDCG) 9 січня в Рамштайні домовилися зустрітися наступного… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Українка стала фотографом року за версією Los Angeles Photo Curator

Українка Олена Гром зі світлиною під назвою «Олена» стала фотографом року за версією організації Los… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Вірменія та США підписали хартію про стратегічне партнерство

Вірменія та Сполучені Штати Америки у вівторок, 14 січня, підписали документ про стратегічне партнерство. Про… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Советы гастроэнтеролога для поддержки здоровья ЖКТ

Здоровье желудочно-кишечного тракта играет важнейшую роль в общем самочувствии человека. Правильное питание, здоровые привычки и… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Україна отримає від Німеччини 60 ракет для систем ППО IRIS-T, – Умєров

Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, який прибув… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Новини

Доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам для виконання бойових завдань, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час розмови з командувачем Повітряних сил ЗСУ доручив не зменшувати… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.