Регулятор досі не розблокував можливість інвестування в київську нерухомість, – забудовник
Столичні девелопери продовжують консультації з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку щодо розморожування інструментів фінансування будівництва
Про це повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" президент інвестиційно-девелоперської компанії City One Development Валерій Кодецький.
"Все житлове будівництво інвестується через цінні папери, цільові фонди, облігації тощо. Держава в особі НКЦПФР з початку військових дій ці інструменти заблокувала, це логічно.
Проте столичний регіон деокуповано у квітні, а значну частину інструментів фінансування досі заблоковано", заявив президент інвесткомпанії.
За словами Кодецького, роботу його компанії було відновлено ще у квітні, будівництво наразі відбувається за рахунок внутрішніх резервів, оскільки рахунки фондів заморожені.
"Ми не можемо заплатити ні підрядним компаніям, ні заробітну плату співробітникам, у нас накопичуються борги.
Підрядники працюють на довірі, на нашому чесному слові. Формується конфліктна ситуація – починаючи від взаємин усередині виробничих процесів та закінчуючи настроями інвесторів на зовнішньому рівні", зазначив він.
"Ми з колегами на ринку неодноразово зверталися до НКЦПФР і регулярно отримуємо обіцянки, що питання буде ось-ось вирішено.
Однак час іде, інструменти фінансування, як і раніше, заблоковані. Як наслідок знижується довіра інвесторів до ринку в цілому. Це може призвести до банкрутства деяких компаній", наголошує Кодецький.
Як забезпечити житлом переселенців? Рішення: відновлення закинутих приміщень
Гетманцев: Готується законопроєкт про списання боргів за кредитами на знищене під час війни майно
Як відшкодувати збитки, завдані війною? Нова оселя, упущена вигода та розмір максимальної компенсації
Рішення відбудови: вісім причин, чому дачні поселення врятують переселенців
В Україні відновлює роботу ринок з продажу квартир: як змінилися ціни
Нагадаємо, що 8 березня НКЦПФР заборонила проводити операції з активами інститутів спільного інвестування.
Заборона обмежує проведення угод девелоперами, які продають квартири через фонди фінансування будівництва, пайові інвестиційні фонди, корпоративні інвестфонди.
За таких умов столичні девелопери змушені погоджувати кожну операцію з НКЦПФР.