Майже половина міста Жовква у Львівській області використовує біомасу для централізованого теплопостачання. Загалом у місті понад 40% тепла продукується з відновлювальних джерел енергії: тирси, тріски, деревних гранул тощо.
Про це йдеться на сайті Біоенергетичної асоціації України.
За даними UABIO, упровадження низки проєктів у Жовкві дало можливість знизити тариф для населення на 10%, для організацій — на 30%.
Водночас Жовківщина на 30% скоротила споживання газу для населення. Зазначається, що в місті проживає понад 13 тисяч мешканців.
Майже 30% тепла в Жовкві виробляється завдяки спалюванню відходів від деревообробки та переробленню біомаси.
Відомо, що в місті функціонують чотири котельні, дві з яких — біопаливні. Котельні реконструювали та встановили твердопаливні котли. До того ж газові котельні функціонують у резервному режимі, тобто їх запускають лише за різкого зниження температури. В інший час тепло дає біомаса. Система повністю автоматизована: щойно температура повітря різко падає, на допомогу біопаливним котлам приходять звичайні, газові. Потужність відновлюваної генерації становить 10,282 Гкал/год, зокрема:
Такого типу котельні на альтернативному виді палива одночасно опалюють бюджетні установи, населення і приватних споживачів.
Як пояснили в UABIO, паливо заготовляють влітку. Переважно це відходи від деревообробних підприємств. Узимку їх подрібнюють, заготовлюють і спалюють у котельні.
В асоціації розповіли, що запровадження заходів з енергозбереження та переведення котелень із газу на альтернативні види палива в межах різних проєктів розпочалося з 2010 року. Перші кроки зі встановлення твердопаливних котлів здійснили ще у 2005-2006 роках.
Завдяки комплексному підходу Жовква скоротила споживання газу вдвічі.
Наприклад, у межах програми Європейського Союзу "Угода мерів – Демонстраційні проєкти" встановлено індивідуальні теплові пункти в комунальних багатоквартирних будинках та бюджетних установах. Це спеціальні системи, які коригують температуру в приміщенні. Можливість знижувати та підвищувати температуру відповідно до потреб сприяє економі витрат на опалення.
Також замінено приблизно 70% старих тепломереж на нові, проведено їх об'єднання.
Місцеву енергетичну революцію втілено на гранти європейських фондів та інститутів. В енергетику Жовкви було інвестовано мільйони євро грантових коштів.
Подальші проєкти спрямовані на мінімізацію витоку тепла. Нині частково замінили старі радянські труби на ділянках від котелень до житлових будинків новими, повністю ізольованими.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.