Про це повідомляє Reuters та інші західні ЗМІ.
Як зазначають, після кількох тижнів мітингів протестувальники захопили резиденцію президента Готабаї Раджапакси.
Главі країни довелося рятуватися втечею.
У ЗМІ повідомляють, що протести спалахнули на фоні найбільшої за часи незалежності Шрі-Ланки економічної кризи.
Тисячі протестувальників у столиці Шрі-Ланки Коломбо прорвали поліцейські барикади та, не зважаючи на сльозогінний газ і водомети, штурмували офіційну резиденцію президента.
Декілька з них із прапорами Шрі-Ланки увірвалися усередину резиденції, але президента Готабаї Раджапакси там не було. Виявилося, що його евакуювали напередодні, у п'ятницю.
Також наголошують ЗМІ, що поранено щонайменше 21 людини, зокрема двох поліцейських. Їх госпіталізували.
Нагадаємо, що у п'ятницю, 9 липня, поліція запровадила комендантську годину у столиці Коломбо та кількох інших основних містах.
Але скасувала її в суботу вранці через заперечення адвокатів та опозиційних політиків, які назвали це незаконним.
Як повідомляла Рубрика, у зв'язку з протестами прем'єр-міністр Шрі-Ланки Раніл Вікремесінгхе скликав екстрене засідання лідерів партій.
Напередодні старший буддистський монах одного з головних чернечих орденів Омалпе Собіта оголосив, що криза є результатом не голоду чи стихійного лиха, а неправильного управління країною.
Довідка
Зараз Шрі-Ланка переживає найгірші часи своєї незалежної історії.
На фоні коронавірусної пандемії різко знизився приток туристів і, як наслідок, іноземної валюти. Інфляція досягла 70%.
Країна зіткнулася з нестачею всього, від пального до ліків, що викликало протести, які призвели до відставки всіх членів родини Раджапакса, які були в уряді, за винятком президента.
У квітні Шрі-Ланка оголосила, що призупиняє виплату іноземних позик через дефіцит іноземної валюти. Її загальний зовнішній борг становить 51 млрд доларів, з яких вона має погасити 28 млрд доларів до кінця 2027 року.
Переговори уряду з Міжнародним валютним фондом результату не дали. Влада Шрі-Ланки оголосила про дефолт.
Напередодні протестів президент країни Готабая Раджапакса звернувся до президента росії путіна з проханням про фінансову допомогу. Відповідь російського диктатора наразі невідома.
У травні влада Шрі-Ланки вирішила купувати у росії нафту, попри запроваджені проти неї міжнародні санкції.
Після оголошення дефолту країна зіткнулася зі значним дефіцитом пального.
Вирішення цієї проблеми її влада побачила у закупках в РФ нафти з подальшою переробкою її на єдиному в Шрі-Ланці нафтопереробному заводі.
У Міноборони рф заявили, що у ніч на 24 січня 11 областей російської федерації, москву… Читати більше
російські військові атакували Київську область безпілотниками. Через нічну ворожу атаку пожежа та руйнування сталися у… Читати більше
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.