НАН шукає масових виробників гідробинтів, які вкрай потрібні ЗСУ

Учені-фізики Національної академії наук шукають масових виробників гідробинтів, які зараз вкрай потрібні Збройним силам України.

Про це повідомляє НАН України.

Гідробинти допомагають лікувати термічні опіки, хронічні виразки та травматичні порушення кровообігу.

Наразі пілотна технологічна лінія виробництва працює у волонтерському режимі.

Науковці заявили, що вони готові безоплатно передати більш масштабним українським підприємствам технологію виготовлення медичної розробки.

"Коли їх немає, бо ж виробничі волонтерські потужності обмежені – доводиться шукати недешеві закордонні аналоги. Але масове виробництво в країні гідробинтів не налагоджено досі", – наголошує старший науковий співробітник Інституту фізики НАН Антон Сененко.

Наразі в Україні малосерійно виробляються два види гідробинтів:

  • пов'язка для ран, що не прилипає;
  • рідкий безболісний антисептик для дезінфекції ран та зменшення запалень слизових оболонок (його також застосовують при гострих респіраторних захворюваннях і як засіб профілактики COVID-9).

Як пояснюють науковці, обидві форми розробки майже на 85% складаються з води. Все інше становлять полімери, які використовуються в харчовій промисловості, та антисептик у вигляді наночастинок срібла.

Водночас наночастинкам срібла властиво нищити усі види бактерій і при цьому не шкодити людським тканинам, що забезпечує безболісність його використання.

Медичні пов'язки (науковці називають її "ГІДРОБИНТ 1") – це прямокутні пластини товщиною 3-4 мм розмірами від 4х6cм до 20х30см м'якого, еластичного (пружно розтягується вдвічі) та вологого на дотик матеріалу – гідрогелю високомолекулярних полімерів, радіаційно-зшитого електронно-променевою обробкою разом з упаковкою. Це зумовлює їхню стерильність, підкреслюють вчені.

"ГІДРОБИНТ1" є нетоксичним, біологічно сумісним з людським тілом і не викликає жодних подразнень чи алергії.

Науковці називають препарат "мікроскопічною губкою", через яку досить швидко змішується кисень повітря і розчини ліків, але яка є фільтром для хвороботворних бактерій.

Також гідробинт здатен вбирати воду – до 150% своє початкової ваги. Завдяки цьому при накладанні на рану чи опік, гідробинт:

  • миттєво знеболює місце запалення завдяки охолоджуючому ефекту,
  • захищає від зовнішньої інфекції і механічних впливів,
  • вбирає фізіологічні виділення рани,
  • пропускає зустрічну дифузію ліків, нанесених на зовнішню поверхню пов'язки,
  • прискорює загоєння ран і опіків завдяки бактерицидній дії на хвороботворні мікроорганізми,
  • створює і підтримує в рані вологе середовище, близьке до природного в тканинах людського організму,
  • не прилипає до ран, а тому знімається безболісно,
  • завдяки прозорості дозволяє контролювати стан рани, не знімаючи пов'язки.

Ефективність дії пов'язки значно зростає, якщо перед накладанням її на рану (особливо з нерівною поверхнею) обробити рану аерозольним струменем засобу для дезінфекції (науковці називають його "ГІДРОБИНТ 2").

"Це гарантує потрапляння срібного антисептика в усі ділянки поверхні рани", – наголошують у НАН.

Цей засіб здатен змочувати навіть важкодоступні місця. Після розпилювання утворюється острівкова плівка з мікрокластерів.

"Така плівка не має запаху і смаку, не відчутна на дотик і не заважає функціонуванню слизових оболонок. Але вона створює своєрідну внутрішню маску, фільтр для інфекції на поверхні носоглотки.

Липкі гідрогелеві острівці не лише сприяють очищенню вдихуваного повітря від пилу й аерозолів, а й слугують депо, що постачають наночастинки й іони срібла, які чинять бактерицидний вплив на більшість видів одноклітинних мікроорганізмів – бактерій, деяких грибків і вірусів", – пояснюють науковці.

Закапування у ніс препарату ефективно зменшує симптоми нежиті, що вже почалася. Розбризкування на запалене горло зменшує його набряк, а вдихання аерозолю препарату гамує кашель, резюмують розробники.

Науковці НАН наголошують, що розвинені країни вже давно перейшли на використання вологих пов'язок для лікування практично всіх видів поверхневих ран. Україні в умовах війни такі засоби вкрай необхідні.

Інститут фізики НАН України і підприємство ТОВ РАДІТЕХ розробили, впровадили й сертифікували технологію виробництва гідробинтів. Однак побудована пілотна технологічна лінія виробництва, що наразі працює на потреби Збройних Сил України у волонтерському режимі, не здатна покрити реальні потреби військових.

"Швидко перейти до промислового виробництва до снаги лише підприємствам цієї галузі, що вже діють і мають належне обладнання й кадри. З огляду на це, ТОВ РАДІТЕХ пропонує всім зацікавленим і компетентним виробникам безоплатно передати, встановити і налагодити технологію виготовлення медичних виробів ГІДРОБИНТ на всіх етапах", – наголошують у НАН України.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Свіжі дописи

  • Новини

Ситуація складна та викликає занепокоєння: Міноборони США прокоментувало ситуацію на фронті в Україні

Російсько-окупаційна армія на сьогодні намагається просунутись вперед на території України, ситуація на полі бою складна… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Російська армія минулої доби ще втратила понад 1500 своїх солдатів, 14 танків та 48 ББМ

Минулої доби, 14 травня, Сили оборони ліквідували ще понад 1500 загарбників, таким чином загальні втрати… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Генштаб: у Харківській області українські Сили оборони перемістились на більш вигідні позиції

У Харківській області українські підрозділи Сил оборони здійснили маневр та перемістились на більш вигідні позиції… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Унаслідок вечірніх обстрілів кількість постраждалих у Харкові зросла до 21, серед них – троє дітей 

У Харкові внаслідок ворожого обстрілу ввечері 14 травня поранення різного ступеня отримала 21 особа, зокрема… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Хорватія допоможе Україні в питаннях розмінування територій: підписано двосторонній меморандум

Хорватія допоможе Україні в питаннях розмінування територій. Відповідний двосторонній меморандум держави підписали сьогодні, 14 травня.… Читати більше

Tuesday May 14th, 2024
  • Новини

У першому кварталі 2024 року в Україні зареєстровано 9 нових індустріальних парків

Мережа індустріальних парків активно розвивається, попри збройну агресію росії та військові дії. У першому кварталі… Читати більше

Tuesday May 14th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.