Про це пише "Комерсант" із посиланням на саму компанію та джерела в галузі.
Як зазначили у виданні, Мінпромторг не видав заводу ліцензію на експорт свинцю.
А внутрішній попит на нього вкрай низький.
Також "Комерсант" наголошує, що інші свинцеві заводи можуть закритися з тих самих причин.
Газета пише, що "Фрегат" випускає близько чверті обсягу виробництва свинцю в росії, до 40 тис тонн свинцю та сплавів на рік. За п'ять місяців 2022 завод випустив близько 17 500 тонн.
"Ліцензію на експорт необробленого металу виробники отримують з 15 травня по 15 листопада.
За словами співрозмовників газети, Мінпромторг хотів за допомогою ліцензування перемогти кустарних переробників старих свинцево-кислотних акумуляторів (ОСКАБ, сировину для виробництва вторинного свинцю), але його вимоги до постачальників мали надмірний характер", підкресдюють у статті.
Видання додає, що постачальник повинен надати ліцензію на збір, утилізацію, обробку та знешкодження ОСКАБ, але завод не може мати ліцензії одразу на всі види діяльності з ОСКАБ.
На початку червня газета писала, що російські заводи з виробництва свинцю опинилися на межі закриття через повне зупинення експорту.
Зазначимо, що Європейський ринок недоступний через санкції з березня.
А для решти напрямків потрібна ліцензія Мінпромторгу РФ, яку він не видає.
З 10 липня постачання свинцю буде заборонено в рамках п'ятого санкційного пакету Євросоюзу.
В уряді РФ газеті у червні заявили, що ліцензування експорту "спрямоване на попередження дефіциту свинцю до РФ в умовах зовнішніх обмежень".
У "Фрегаті" повідомили, що призупинили роботу на один місяць. Протягом цього часу завод вивчатиме ситуацію з ліцензуванням та шукатиме ринки збуту.
На заводі працює 227 осіб, їм виплачуватимуть дві третини окладу. Виторг компанії в 2021 році становив 7,54 млрд рублів, прибуток – 99,7 млн рублів.
Також зазначили, що Мінпромторг пропонував російським заводам шукати нових партнерів "серед дружніх країн".
Проте без ліцензії на експорт і без розуміння дати та обсягу постачання вести переговори з новими покупцями безглуздо, кажуть учасники ринку.
За словами експертів, перспективними напрямками експорту можуть стати Туреччина (близько 7,5% від російського експорту 2021 року), Китай та Гонконг (4,2%), Сербія (1,9%).
Учасники ринку вважають, що заборона на експорт свинцю була викликана побоюваннями його дефіциту.
Свинець активно використовується у військовому машинобудуванні та в патронній промисловості.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до угоди зі США щодо постачання рідкісноземельних ресурсів.… Читати більше
В Івано-Франківську презентували проєкт із картинами дружин загиблих воїнів "ЖИВА. Справжні історії кохання". Експозиція складається… Читати більше
За перший місяць 2025 року на міську станцію компостування доправили понад 10 тонн ялинок. За… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що наступного тижня заплановані перемовини з командою президента США Дональда… Читати більше
З 7 лютого у застосунку "Резерв+" запрацювало автоматичне продовження відстрочок від мобілізації для деяких категорій військовозобов'язаних.… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до експлуатації у Збройних силах України нову модифікацію мобільного прально-лазневого… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.