fbpx
Сьогодні
22:03 23 Чер 2022

Подоляк заявив, що поновлення переговорів з рф не має сенсу

Фото: ОПУ

Переговорний процес з російською федерацією перебуває на паузі, проте працює гуманітарна підсекція, повʼязана з обміном полоненими, гуманітарними коридорами, евакуацією українських громадян із зони воєнних дій.

Про це повідомив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв'ю виданню "Бабель".

"Вони (переговори – ред.) на паузі. Працює тільки гуманітарна підсекція, що повʼязана з обміном полоненими, гуманітарними коридорами, евакуацією із зони військових дій наших громадян. У тому, що стосується політико-дипломатичної секції, немає сенсу, тому що тривають інтенсивні бої на сході країни. росія ставить на те, що за рахунок суттєвої кількісної переваги зможе отримати якусь тактичну військову перемогу. Немає сенсу з таким суперником вести переговори, тому що він нераціонально буде відповідати на всі зустрічні пропозиції", – пояснив Подоляк.

Водночас він не виключив, що може збільшитися обсяг послань щодо необхідності змусити Україну до певних поступок.

Однак, наголосив радник очільника ОП, будь-яка територіальна поступка рф – це лише подальший рух на воєнному шляху.

"Війна на деякий час зупиниться, а потім знову запрацює російська пропаганда про те, що Україна вирощує бойових бабаків, а після цього знову почнеться масштабна війна на захоплення наступної частини території", – сказав він.

Друга небезпека від таких поступок, за його словами, полягає в тому, що росія виправить помилки у воєнному сенсі, відкоригує систему управління, накопичить ще більше зброї та атакуватиме Україну з більшою жорстокістю.

По-третє, на думку Подоляка, будь-яка територіальна поступка рф зафіксує статус-кво щодо територіальних втрат України. Люди не повертатимуться в основні промислові центри, відбудеться розвал промисловості, й інвестиції в Україну не підуть, також буде втрачено сільськогосподарський потенціал.

"Тобто ми отримуємо абсолютно зруйновану країну, яка до того ж поступилася частиною своїх територій. Ми втратимо державність у дуже, скажемо так, близькому майбутньому. Тому запитання: а навіщо це нам? Ми тут живемо, у своїй державі. Я розумію, що коли сидиш десь у Південній Європі, тобі все одно, чи віддати рф територію. Але це так не працює", – додав радник керівника Офісу глави держави.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: