Лідери країн Тримор’я заявили про підтримку надання Україні статусу кандидата в ЄС

Лідери держав-членів Ініціативи трьох морів (ІТМ) після завершення 7-го саміту в Ризі заявили про підтримку надання Україні статусу кандидата в члени ЄС та початок більш тісного партнерства з Україною, залучення її в проєкти у рамках Ініціативи.

Про це повідомляє канцелярія президента Латвії.

"Важливою темою обговорення для глав держав-членів ІТМ була війна в Україні, і посадовці зійшлися на думці, що члени ІТМ підтримують Україну в її боротьбі за свою територіальну цілісність і свободу. Україна — демократична європейська країна, тому що вона бореться за наші спільні демократичні цінності. Європа без України є неповноцінною, тому ми вважаємо, що Україні має бути надано статус країни-кандидата в ЄС", – сказав президент Латвії Егіс Левітс як глава країни, яка приймає саміт.

Він також високо оцінив заяву США про те, що вони зроблять внесок в Інвестиційний фонд ІТМ, вважаючи це "доказом того, що Сполучені Штати зацікавлені у розвитку регіону ІТМ і що наші трансатлантичні зв'язки є сильними".

Левітс відзначив великий інтерес до ІТМ, який виявляють Японія та Велика Британія, які взяли участь у саміті у дистанційному режимі.

Левітс також вручив офіційний прапор ІТМ президенту Румунії Клаусу Вернеру Йоганнісу, що символізувало готовність Румунії у 2023 році провести восьмий саміт і п'ятий бізнес-форум ІТМ.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.