Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок у Люксембургу, де в понеділок проходить зустріч глав дипломатичних відомств ЄС, передає Укрінформ.
"Ми перебуваємо в історичному моменті, … коли треба вирішити: чи будемо ми знаходити відмовки та відсувати ухвалення рішень, чи визнаємо, що настав момент, коли треба визначити курс ЄС на майбутнє. Це означає дати Україні, Молдові, а також країнам Західних Балкан, чіткий сигнал, що вони належать до Європи, що ми підтримуємо їх на цьому непростому шляху. І водночас треба працювати над тим, щоб самим бути більш дієздатними", – сказала Бербок.
Вона вважає "абсолютно цинічним" змусити наразі Україну та Молдову чекати за дверима ЄС, доки вони не виконають всі свої домашні завдання.
Всі країни-члени повинні зрозуміти, що мають зараз особливу відповідальність не лише чітко дати зрозуміти Україні, що вона належить до Європи, що громадяни ЄС вдячні, що українці захищають європейські цінності, але й прийняти її в європейське коло.
"Це, зрозуміло, надзвичайно важкий процес, попереду неймовірно великі виклики та завдання, але Україна має стати кандидатом в нашу європейську родину", – підкреслила глава німецького МЗС, додавши, що це стосується і Молдови.
Водночас, зазначила політик, для підвищення спроможності самого ЄС діяти необхідно реорганізувати блок і зробити його більш ефективним.
"Йдеться не лише про те, щоб поставити додаткові стільці в європейському колі, але про те, щоб разом посилити ЄС… Це означає в перспективі те, щоб перейти до механізму прийняття рішень більшістю голосів (а не одностайно)", – пояснила Бербок.
Вона також звернула увагу на необхідність в умовах жорстокої війни в Україні подбати про захист міжнародного гуманітарного права. Це право має застосовуватися в повному обсязі в усіх куточках України; потрібні гуманітарні коридори для виходу українців з окупованих територій, шляхи для гуманітарних вантажів і медикаментів, додала Бербок.
Вона зазначила, що гуманітарне право не може бути предметом торгу, та пообіцяла продовжувати підтримку Міжнародного комітету Червоного хреста.
Міністерство оборони України підтвердило, що військовозобов'язані особи з діагнозами ВІЛ чи туберкульоз також можуть бути… Читати більше
Столичне КП "Київкомунсервіс" збирає використані туристичні газові балони, які волонтери заправляють та транспортують на фронт.… Читати більше
Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко повідомила, що понад 300 громадян України отримали… Читати більше
Згідно з останнім опитуванням, керівник Міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус, є фаворитом на посаду канцлера,… Читати більше
На фронті під час виїзду на евакуацію за пораненими загинула медикиня добровольчого батальйону "Госпітальєри" Марія-Христина… Читати більше
Народному депутату України Євгену Шевченку повідомили про підозру в державній зраді після того, як він… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.