85% українських мігрантів декларують доброзичливе ставлення до себе

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну більше 7,7 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки і переміститись в інші регіони країни, за даними UNHCR. А ще 7,5 мільйонам громадян довелось шукати прихистку у сусідніх країнах. 85% опитаних українських мігрантів, як внутрішніх, так і зовнішніх, оцінили ставлення до себе населення тієї місцевості, куди вони виїжджали через війну, як доброзичливе. І ця цифра має позитивну динаміку. Про це свідчать дані другої хвилі дослідження, проведеного Gradus Research на замовлення Єврокомісії та у партнерстві з Центром Економічного Відновлення.

Ці результати співзвучні даним дослідження Ipsos "Flash Eurobarometer", проведеного на замовлення Єврокомісії у 27 країнах ЄС. 89% європейців симпатизують українцям та 88% підтримують надання прихистку жертвам війни в Україні.

Таке ставлення до українських біженців європейські аналітики схильні пояснювати спорідненістю культур та менталітету, а також "рефлексом гуманності", який увімкнула війна в жителях Європейського Союзу. Серед інших причин — територіальна близькість воєнних дій та очікування європейців, що після закінчення війни українці повернуться додому.

І ці очікування цілком виправдані, адже друга хвиля дослідження Gradus Research продовжує демонструвати стабільно високе бажання українців повернутися. Частка тих, хто виїхали за кордон та ще не повернулися в Україну, проте прагнуть повернутися за першої можливості, становить 65%. Тих, хто прагне залишитися на новому місці проживання – 8%.

"По суті, зараз відбувається Євроінтеграція на практиці. Бо до війни доволі не велика частка наших співгромадян бували в Європейських країнах. Зараз же велика кількість людей не тільки поїхала, проте змушена лишатися в країнах Європи та будувати там свій побут, спостерігаючи європейські цінності в повсякденному житті. Попри те, що українці, що поїхали, визнають чисельні переваги західного устрою, більшість з них продовжують подумки линути додому і воліють повернутися в Україну якнайшвидше. Що ж до внутрішньої міграції, вже зараз можемо говорити про нівелювання регіональних відмінностей та сприяння ще більшій єдності українського суспільства", — коментує Євгенія Близнюк, засновниця і директорка Gradus Research.

Варто відзначити, що переважна більшість респондентів (60%) продовжує жити у власному житлі. Також в ТОПі місць проживання — орендоване житло (16%) та житло знайомих (13%).

Проте хороше ставлення та перебування поза зоною бойових дій не дають українцям почуватися в безпеці. Загалом лише близько третини респондентів (30%) відчувають себе у безпеці переважну частину часу або постійно. Найбільша частка респондентів декларує, що вони відчувають небезпеку час від часу (46%). У розрізі міграційних груп найбільше відчуття безпеки мають ті опитані, що переїхали за кордон — таких більше половини (55%). Серед групи внутрішньо переміщених осіб частка тих, хто відчуває себе у безпеці, складає 25%, і в порівнянні з попередньою хвилею опитування вона знизилась на 8 пунктів.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку на замовлення Єврокомісії та у партнерстві з Центром Економічного Відновлення. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Період проведення дослідження: 1 хвиля — 20-22 травня 2022 року, 2 хвиля — 3-6 червня 2022 року. Розмір вибірки у 2 хвилі — 2045 респондентів.

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти

У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У найближчі два роки в Україні буде впроваджено “Систему управління багатоквартирними будинками”: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Ізраїль погодився на припинення вогню з “Хезболлою” у Лівані

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Україна не заперечує щодо проведення ексгумацій жертв Волинської трагедії: Сікорський після зустрічі з Сибігою

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У Великій Британії помер найстаріший чоловік у світі – 112-річний Джон Альфред Тіннісвуд

У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для мирних переговорів між Україною та рф

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.