В Офісі президента відреагували на заяву спікера Угорщини щодо "психічної хвороби" Зеленського
Банкова відповіла на образи спікера парламенту Угорщини Ласло Кевер щодо Володимира Зеленського і згадала про Корюківську трагедію
Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook-сторінцу заступника глави ОП Андрія Сибіги.
"Народ завжди мудрий і знає віками як відповідати на абсолютно неприйнятні, дикі висловлювання "недополітиків" на кшталт нешановного голови державних зборів Угорщини:
He who is guilty is the one that has much to say
Осла взнаєш по вухах, а дурня — по балачках.
У короткого розуму язик довгий.
Зазвичай такі загострення відбуваються у певні періоди року", написав Сибіга.
Сигіба також наголосив, що хотів би почути оцінку Ласло Кевера про те, як угорські фашисти спалили живцем тисячі людей в чернігівському селі Корюківка.
"З іншого боку епохальні події далеко не регіонального характеру напевно теж є достатнім тригером для такої порослі "політиків". А ще якщо відгукується зсередини фашистське ДНК", написав Сибіга.
"Історія піде вперед, Україна переможе: всі громадяни, які проживають в Україні будуть пишатись нашою державою, а такі "персони" залишаться на смітнику історії.
В цьому сумнівів не маю – хіба що згадають як непорозуміння, яке "підгавкувало" на президента України, президента країни героїв, сміливих та вільних людей", додав заступник глави ОП.
Нагадаємо, спікер парламенту Угорщини Ласло Кевер висловив думку про "психічні проблеми".
Кевер заявив, що не пригадує зі своїх спостережень за міжнародною політикою, щоб колись лідер країни, яка потребує допомоги, так "піднімав голос проти когось", як це робить Володимир Зеленський.
"Зазвичай той, хто потребує допомоги, просить про це чемно – звісно, наполегливо, але просить. А не вимагає чи погрожує. Погрожують ворогам, а не тим, кого хочуть мати друзями. Тут якась особиста психічна проблема", – сказав спікер парламенту.
Довідка
Корюківська трагедія — масове вбивство 6700 мешканців села Корюківка (нині місто в Чернігівській області).
Його здійснили 1-2 березня 1943 року загонами СС та угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни.
Масштаби трагедії — виняткові серед населених пунктів України, СРСР та Європи. Корюківські вбивства за кількістю жертв майже у 45 разів перевищують білоруську Хатинь, у 41 — чеське Лідице, у 12 — французький Орадур.
Масове вбивство мирних мешканців було каральною операцією угорських підрозділів у відповідь на дії радянських партизанів, очолюваних офіцером НКВС СРСР Олексієм Федоровим.
Особливого трагізму цій події додає той факт, що партизанська група військ Федорова переважала карателів за кількістю вояків майже у 10 разів. Але партизани нічого не зробили для порятунку мешканців Корюківки.