Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на наближених співрозмовників.
Проте, як зазначили у виданні, ЄС відтермінував ембарго на трубопровідну нафту, аби подолати блокування пакету санкцій низкою країн.
У Bloomberg повідомляють, що Єврокомісія надіслала урядам країн блоку переглянуту пропозицію шостого пакету санкцій. З нього прибрали заборону поставок нафти через нафтопровід "Дружба", який є основним джерелом імпорту сирої нафти в Угорщині.
У країн-членів буде шість місяців, аби припинити імпорт морської нафти, вісім місяців – аби прибрати з поставок нафтопродукти.
Як наголошують у виданні, така пропозиція дасть більше часу Угорщині. Вона виступає проти ембарго на нафту, тому що їй потрібно відшукати технічного рішення, яке задовольнило б її потреби в енергетиці.
Це також вирішить проблеми інших країн, які не мають виходу до моря, зокрема Словаччини та Чехії.
Згідно з проєктом пропозиції, Болгарія отримає перехідний період до червня або грудня 2024 року, а Хорватія може отримати звільнення від імпорту вакуумного газойлю.
Комісія також запропонувала обмежити реекспорт російської нафти, яка постачається нафтопроводом в інші країни-члени або треті країни.
Як зазначають у Bloomberg, комісія також, схоже, ослабила обмеження щодо послуг, пов'язаних з перевезенням нафти до третіх країн. Наразі проєкт забороняє надання технічної допомоги. А також посередницькі послуги або фінансування чи фінансову допомогу протягом шести місяців після його прийняття.
Попередня пропозиція також включала "будь-які інші послуги", що розумілося як посилання на страхування відправлень.
Посли ЄС зустрінуться в неділю, щоб обговорити переглянутий пакет. Пакет санкцій вимагає підтримки всіх держав-членів блоку.
Раніше Євросоюз пропонував припинити весь імпорт російської нафти до початку наступного року. Угорщині та Словаччині було би дано час до кінця 2024 року, щоб виконати вимоги, а Чехії – до червня 2024 року.
Звільнення трубопровідної нафти від ембарго, чого Угорщина раніше вимагала як умову для підтримки пакету, послабить вплив санкцій.
Однак основна частина поставок по трубопроводу припадає на Німеччину та Польщу, які сигналізували про те, що відмовляться від поставок з росії незалежно від будь-яких дій ЄС.
У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше
У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше
Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.