За час війни річковий флот Одещини збільшився на 23 баржі, – Дунайське пароплавство

За час повномасштабної війни росії з Україною Дунайське пароплавство ввело в експлуатацію 23 баржі, на черзі – ще 13 суден

Про це розповів в.о. генерального директора ПрАТ Українське дунайське пароплавство Дмитро Москаленко в інтерв'ю виданню Порти України.

Як зазначив посадовець, за підтримки Мінінфраструктури у пароходстві екстренно ввели в експлуатацію та поставили під український прапор 23 баржі, що перебували у відстої без документів. Папери для ще 13 суден наразі оформлюють.

Зі слів Москаленка, під час війни через блокаду морських портів України попит на перевезення перевищив пропозицію. Через це фрахтові ставки почали стрімко зростати.

До того ж, на вартість річкових перевезень істотно вплинув дефіцит та вартість пального.

 

"Придунайський кластер сьогодні зіштовхнувся з безпрецедентним ростом вантажопотоку. Зростає вартість логістики в цілому, оскільки вантажопотік не йде звичним для мирного часу маршрутом.

Є ризики по переміщенню вантажів, значні затримки, недостатня пропускна спроможність залізниці й автотранспорту безпосередньо до портів Придунав'я", пояснив Дмитро Москаленко.

Він також додав, що для уникнення спекуляцій у портах Рені та Ізмаїлу вирішили продавати фрахт через систему Prozorro. Так менеджери намагаються забезпечити рівний і прозорий доступ до флоту в умовах його дефіциту.

При цьому наразі обсяг експорту через Рені та Ізмаїл досягнув максимально можливих обсягів, наголошує Москаленко.

В.о. генерального директора підкреслив, що управлінцям довелося терміново переорієнтовуватись на новий тип вантажу: якщо раніше частка зернових у перевезеннях складала лише 12%, то сьогодні це — 81% вантажів.

Зі слів Москаленка, нові судна, поставлені під прапор України, допоможуть збільшити обсяги експорту зі 150 тисяч тонн на місяць до 350−400 тисяч тонн.

Також у компанії переорієнтували маршрути на більш короткі дистанції – завдяки цьому замість 60 діб на рейс суда встигають зробити до двох рейсів на місяць.

Нагадаємо, що для розвитку річкового судоходства Кабмін на початку квітня повідомив, що Україна компенсуватиме витрати судновласників, які постраждали через військову агресію у Дунайському регіоні.

Як повідомляла Рубрика, 1 травня Міністерство інфраструктури вирішило закрити чотири морські порти на півдні країни.

Як зазначають на Урядовому порталі, мова йде про порти Бердянська, Маріуполя, Скадовська та Херсона.

Їх закрили до звільнення цих територій від російської окупації.

Свіжі дописи

  • Новини

Через збитковість російські НПЗ скорочують обсяги виробництва, – Reuters

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні стартує проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки

Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Декомунізація в дії: у Кривому Розі демонтували пам’ятники Лермонтову та Пушкіну

У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

До стрілянини на Київщині причетний працівник “Муніципальної варти”: Сухопутні війська прокоментували інцидент

До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.