Про це написано у заяві Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).
Як зазначає організація, завдяки реєстрації комітет має допомагати полоненим підтримувати зв'язок із рідними.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста розпочав реєстрацію 17 травня. На другий день операції з порятунку українських захисників. Уже зафіксували "сотні військових".
Під час реєстрації українські бійці мають надати особисті дані: ім'я, дату народження та найближчого родича.
Ця інформація дозволяє Червоному Хресту відстежувати тих, кого захопили, та допомагати їм підтримувати зв'язок із рідними.
У організації наголосили, що МКЧХ не перевозить військовополонених до місць їх утримання, а лише реєструє їх.
Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, організація повинна мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їхнього утримання.
МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частота цих відвідувань не повинні бути надмірно обмежені.
Довідка.
Як повідомляла Рубрика, віцепрем'єрка Ірина Верещук зазначила, що гуманітарна операція з порятунку українських захисників Маріуполя триває.
В інтересах збереження життів 16 травня було евакуйовано 52 важкопоранених українських військовослужбовців.
Як повідомляла Рубрика, 16 травня з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхали автобуси з українськими військовими.
Раніше у полку "Азов" заявили, що захисники Маріуполя виконали наказ, 82 дні відтягували переважаючі сили противника на себе та дали змогу українській армії перегрупуватися.
Маріуполь опинився у блокаді російських військ 1 березня 2022 року. Повністю зруйновані будинки 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За попередніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.
На завод "Азовсталь", який захищали українські бійці, 4 травня прорвалися росіяни. Між окупантами та українськими захисниками тривали бої.
Міністерство оборони уточнило правила надання відстрочки для студентів й викладачів. Канікули та закінчення навчального року… Читати більше
За підтримки уряду Німеччини громади у шести областях України отримали 20 мобільних клінік, обладнаних за… Читати більше
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що цензура під час війни потрібна, однак треба говорити людям… Читати більше
Команда американського президента Дональда Трампа працюватиме над мирною угодою між росією та Україною. Над завершенням… Читати більше
В’язень кремля – журналіст із Херсонщини Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи… Читати більше
Оксфордський словник оголосив "доброту" дитячим словом 2024 року. А "слей" стало найпопулярнішим серед сленгу. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.