fbpx
Сьогодні
14:51 18 Тра 2022

Єврокомісія запропонувала надати Україні макрофінансову допомогу близько 9 млрд євро

Європейська комісія запропонувала надати Україні нову макрофінансову допомогу у сумі до 9 мільярдів євро

Про це оголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише ЄП.

"Ми пропонуємо поповнити значну короткострокову допомогу, надану до цього моменту, новою винятковою макрофінансовою допомогою для України в розмірі до 9 мільярдів євро у 2022 році", заначено у заяві на сайті Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн також заявила, що ЄС несе відповідальність у керівництві зусиллями з відновлення України і принципи реконструкції мають поєднувати інвестиції з реформами.

"Це має бути розрахований на майбутнє план, який повністю відображатиме потреби, визначені Україною. План стосуватиметься ключових реформ у таких сферах, як:

  • боротьба з корупцією,
  • адміністративна спроможність,
  • верховенство права,
  • незалежність судової влади.

І це має бути міцно закріплено в зеленому та цифровому переході та фундаментальних європейських цінностях", – сказала вона.

Президентка Єврокомісії додала, що ​​ЄС пропонує платформу реконструкції як частину цього плану, який спільно очолюють Україна та Єврокомісія та об'єднує країни-члени ЄС, інших двосторонніх або міжнародних донорів, міжнародні фінансові установи та інших однодумців.

"Метою цієї платформи було б узгодити напрямок руху та забезпечити максимальну синергію всіх зусиль. Ці інвестиції допоможуть Україні вийти сильнішою та стійкішою після спустошення, спричиненого путінськими солдатами",  сказала вона.

Як повідомляла Рубрика, Європейська комісія розробила стратегічний план післявоєнного відновлення України під назвою "Відбудувати Україну" на сотні мільярдів євро.

Цей план вимагатиме від Києва боротися з корупцією та проводити реформи задля наближення до ЄС і майбутнього вступу країни в Євросоюз.

Згідно з проєктом документу, відбудова зруйнованої війною інфраструктури України займе понад 10 років.

У свою чергу, кошти, виділені на відновлення, будуть пов'язані із суворими умовами, такими як боротьба з корупцією та зусиллями українського уряду щодо проведення реформ.

За планом, реформи мають наблизити Україну до ЄС.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: