fbpx
Сьогодні
07:39 18 Тра 2022

Людська ненависть пройде, диктатори помруть, а свобода ніколи не загине, - Зеленський на відкритті Канського кінофестивалю

English version here

Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський виступив онлайн на відкритті чергового Каннського кінофестивалю, процитувавши із фільму "Великий диктатор" Чарлі Чапліна

Про це інформує УП.

"Найстрашніші диктатори ХХ століття любили кіно – це відомо про них. Але з того, що залишилося після них, найважливіше – це моторошні документальні кадри кінохроніки. А також фільми, якими було кинуто виклик цим диктаторам.

1 вересня 1939 року в Каннах мав розпочатися перший фестиваль, але вибухнула Друга світова війна. 6 років кіно були на фронтах цієї війни разом з усім людством. 6 років кіно боролося і за свободу, і також, на жаль, на користь диктатурі.

Тепер, повертаючись до того кіно, ми можемо побачити, як свобода рухалася до перемоги. І як зрештою вона не дозволила диктаторам захопити серця людей.

На цьому шляху було багато важливих пунктів, але, все ж, найбільш видатний – у 1940 році. Коли на противагу антагоністу, світ побачив, на перший погляд, непомітного хлопця, який зовсім не був схожий на героя, але виявився таким. "Великий диктатор" Чарлі Чапліна не знищив тоді реального – реального диктатора.

Але завдяки ньому кінематограф перестав бути німим – німим в усіх сенсах цього слова. Кіно говорило – і це був голос майбутньої перемоги свободи.

Вже тоді у 1940 році, коли з екрані прозвучало "Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…"

Потрібен новий Чаплін, який доведе і зараз, що кінематограф перестав бути німим", зазначив президент.

Зеленський закликав митців кінематографу не ігнорувати лихо українського народу й реагувати на нього у своїй творчості.

Глава країни також процитував низку відомих цитат із інших класичних кінострічок, аби увиразнити масштаб жахів війни в Україні для провідних представників кінематографу.

Крім того, Зеленський пояснив, що звичайні українці переживають те саме, що й Ґвідо з фільму "Життя прекрасне" Роберто Беніньї. За сюжетом, у фашистській Італії єврей Ґвідо, якого кинули до концтабору з його сином, постійно вигадує гру для свого сина, аби той не здогадався, що їм загрожує загибель.

Довідка

"Великий диктатор" став першим звуковим фільмом Чарлі Чапліна. За сюжетом, Чаплін грає і простого хлопця-перукаря, який візуально дуже схожий на диктатора-антисеміта Аденоїда Хінкеля, котрий запанував у його країні.

У певний момент хлопець зумів опинитися через помилку за трибуною диктатора, і він, несподівано для самого себе, виголошує промову за свободу, рівність і демократію, засуджуючи цинізм, жорстокість і безглуздість ницого режиму диктатора.

Фільм показували 1940 року в кінотеатрах США, коли в Європі вже другий рік тривала Друга світова війна між нацистською Німеччиною та Союзниками, однак СРСР на той час залишався ще в стані миру з режимом Гітлером.

У понеділок 16 травня Зеленський виступив перед студентами 63 університетів США і 2 університетів Канади.
Окремо планується виступ президента онлайн на Давоському економічному форумі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: