Виробник безпілотників Switchblade веде прямі переговори з Києвом щодо поставок
Виробник безпілотника Switchblade, який США посилають Україні для боротьби з росією, веде прямі переговори з Києвом щодо можливості додаткових продажів
Про це заявив генеральний директор компанії AeroVironment Вахід Навабі у коментарі Bloomberg, пише "Європейська правда".
Він також зазначив, що хоче, щоб Пентагон допоміг подолати проблеми з ланцюжком постачань.
"Це був би дуже, дуже ефективний інструмент", сказав Навабі про два типи дронів, які постачаються в Україну.
Він додав, що компанія "активно збільшує продаж збройним силам США", а також Україні.
До того ж компанія також хоче, щоб Пентагон привласнив їй позначення — відоме як "DO" — для майбутніх Switchblade та інших систем.
Це надасть їй більшого пріоритету в ланцюжку постачання критично важливих компонентів, таких як мікропроцесори.
"Ланцюжок поставок є вузьким місцем. Нам потрібні деталі і рейтинг DO дуже допоможе нам у наданні ще тисяч Switchblade", додав Навабі.
У четвер Пентагон заявив, що також відправив до України десятки безпілотників Phoenix Ghost, вироблених AEVEX Aerospace.
За словами Навабі, незважаючи на різке зростання постачання безпілотних літальних апаратів AeroVironment в Україну, Пентагон "має на складі пристойну кількість наших Switchblade.
Reuters: Пентагон шукає нові можливості, щоб наростити виробництво зброї для України
Франція надасть Україні партію ракет Milan та САУ Caesar
Бербок розказала, чому Німеччина не може відправити Україні БТР Marder
Новий пакет допомоги Україні від США: Пентагон розкрив деталі
Директор компанії наголосив, що вони готові виробляти ще тисячі та тисячі" на спеціальному заводі на Західному узбережжі.
Перші поставки в Україну включали Switchblade серії 300. Це безпілотники масою 2 кг, призначені для атаки особового складу та легких транспортних засобів.
За даними виробника, вони можуть пролетіти близько 10 кілометрів та зависати над ціллю приблизно 15 хвилин.
Також в Україну прямують нові версії моделі Series-600, які можуть пролетіти понад 40 км і зависнути над ціллю протягом 40 хвилин, перш ніж атакувати протитанковою боєголовкою.
Оператор дрону використовує планшетну систему управління вогнем з сенсорним екраном і можливістю вручну пілотувати ракету, що баражує.